העצרת בגבעת זאב ננעלה: "אף אחד לא יפנה אותנו מכאן" (וידאו)

עצרת התפילה וההתעוררות בבית הכנסת 'איילת השחר' בגבעת זאב ננעלה בהתרוממות רוח, המתפללים "אף אחד לא יפנה אותנו מכאן"

אישי ציבור רבים השתתפו הערב (ראשון) בעצרת ההודאה והתפילה שנערכה בבית הכנסת 'איילת השחר' בגבעת זאב, בין אישי הציבור שהשתתפו ניתן למנות את חברי הכנסת מוטי יוגב ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד), איש ש"ס לשעבר ניסים זאב ופעילי הימין ברוך מרזל ובנצי גופשטיין שאף התראיינו ל'קוקר'.

כזכור, בג"ץ פסק היום כי בית הכנסת יפונה עד עוד עשרה ימים, וכי תינתן למתפללים ארכה של חצי שנה כדי להסדיר פשרה בינם לבין הטוענים לבעלות על הקרקע.

העצרת התחילה בשעה 19:00 בתפילת מנחה, בית הכנסת היה מלא מפה אל פה, לאחר התפילה דיבר רב בית הכנסת הגאון רבי עזריאל כהן, הרב הזכיר את העובדה כי מדובר בבית מקדש מעט וכי גם המצב הקיים כעת הוא נחמה פורתא.

לאחר מכן דיבר רבה של גבעת זאב הגאון רבי יוסף טולדאנו, הרב אמר כי על פי דין בית הכנסת נמצא ב'עיבורה של עיר' וכי הוא נחשב כשטח אינטגרלי מהישוב כמו כן הזכיר הרב כי אין לפנות בית כנסת קיים לפני שיש מקום חדש עבור המתפללים.

 

לאחר מכן עלה לדבר חבר הכנסת לשעבר ניסים זאב, שעזר לאנשי בית הכנסת בשנים הקודמות כשהיה עדיין ח"כ מטעם מפלגת ש"ס, זאב התלונן על בג"צ וטען כי מדובר ברדיפה, אם היה מדובר במסגד או בכנסייה -אמר זאב- זה לא היה קורה.

כמו כן דיבר גם רב קהילת האברכים 'אורחות חיים' הגאון רבי מרדכי יצחק שוורץ ואמר כי חייבים להתפלל להעביר את רוע הגזירה לגמרי.

ראש מועצת גבעת זאב יוסי אברהמי סייר עם אנשי המשטרה והחל במו"מ איתם לגבי פינויו הזמני של בית הכנסת, על פי ההערכות יפונו כעת מבית הכנסת רק ספרי הקודש, זאת לעומת הספריות, הספסלים, ושאר הריהוט שככל הנראה יישארו בבית הכנסת.

המתפללים שהיו בעצרת אמרו ל'קוקר' כי הם מקווים שאכן תושג פשרה עם הטוענים לבעלות על שטח בית הכנסת, אך בכל מקרה הם אינם מתכוונים לאפשר את פינוי בית הכנסת לזמן ארוך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.