הערבים ב'שירות הלאומי' ציינו את יום השואה – גלריה

68 שנים אחרי, עשרות בני נוער מהמגזר הערבי, המתנדבים בשירות הלאומי החברים בנוער העובד והלומד, השתתפו אמש במפגש שהוקדש כל כולו לשואה וזכרונה. האירוע, שנערך בנוכחותם של מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי שר- שלום ג'רבי, מזכ"ל הנוער העובד והלומד רועי יסוד והנהגת הנוער העובד והלומד, העניק לבני הנוער הערבים הזדמנות ייחודית מסוגה לקיים דיון כנה ואמיתי בנושא השואה מנקודת מבטם.

המתנדבים, אשר חלקם חזר לאחרונה ממסע התנועה בפולין, שיתפו את הנוכחים בתחושותיהם נוכח מה שנחשב לגדול הפשעים נגד האנושות. מדובר בבני נוער שחלקם עמדו בפני ביקורות קשות מצד סביבתם הקרובה, ובכל זאת בחרו לנסוע, ללמוד ולנסות להבין את שעבר על העם היהודי באותם ימים. עמדתם מעניינת במיוחד לאור המציאות בה הם חיים-  במדינה בה שוכנים שני עמים מסוכסכים זה לצד זה. כל המשתתפים הביעו זעזוע רב אל מול הרדיפה וההשמדה של יהודים בידי הנאצים ועוזריהם. אחד מהם היטיב לבטא את תחושתו כשאמר כי הביקור בפולין לימד אותו שלא חייבים לאהוב כל אדם, אבל בשום אופן אסור לשנוא.

כ-150 בני נוער מהמגזר הערבי מתנדבים במסגרת השירות האזרחי- לאומי בתנועת הנוער העובד והלומד. במסגרת פעילותם הם מתנדבים בבתי ספר וכן בסניפי התנועה. שנת השירות מעניקה למתנדבים, מעבר לסיפוק הרב שבדבר, הזדמנות להשתלב במדינת ישראל כשווים בין שווים.

שר- שלום ג'רבי, מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי- לאומי, אמר במפגש כי: "אנו גאים במתנדבי השירות הלאומי בני המגזר הערבי שהשתתפו במפגש, ושמחים על כך שנטלו חלק בדיון המעמיק על משמעות השואה מנקודת מבטם. בטוחני כי השמדתו של כל עם באשר הוא בשל גזעו לא תישנה עוד"

טוני נאסר
, רכז הקינים הערבים בנוער העובד והלומד הוסיף: "אין זה מובן מאליו כי יהודים וערבים ישבו במשותף בערב יום השואה וידונו בנושא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.