הערבי ששרק לבנות יהודיות וחטף אגרוף

בית משפט השלום בירושלים דחה ביום שישי  את בקשת משטרת ירושלים להאריך את מעצרו של פעיל להב"ה שנטען כי תקף ערבי ששרק לבנות יהודיות  ונתן לו מכת אגרוף. 

הפעיל נעצר ביום חמישי ונטען נגדו כי ביצע את המעשה  במרכז ירושלים. על פי חומר החקירה הערבי שרק לעבר צעירה יהודיה אולם הצעיר הכחיש את המיוחס לו.
המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של הפעיל בחמישה ימים וטענה כי עליה לבצע מספר פעולות חקירה וכן יש בשחרורו של הצעיר מסוכנות אך עורך הדין של הצעיר איתמר בן גביר שייצג אותו בבית המשפט מטעם עמותת חוננו טען כי אין שום עילה למעצר, יש ספק סביר אם הצעיר נתן אגרוף לערבי, ולאחר שהערבי חזר עם שוטרים הוא עצמו החל להתקוטט עם פעיל להב"ה.
עו"ד בן גביר גם מתח ביקורת על המשטרה כי לא עצרה את הערבי וטען כי בכל מקרה את פעולת החקירה שמבקשת המשטרה לערוך ניתן לבצע תוך מספר שעות  וניתן להסתפק בצעדים פחות קשים ממעצר לבחור צעיר ללא עבר פלילי.
שופטת בית משפט השלום בירושלים שרון לארי בבלי קבעה אמנם כי יש חשד סביר וכי נשקפת מסוכנות מהצעיר אך קבעה כי מתוך כל פעולות החקירה שהוצגה לה יש שתים שהן בנות שיבוש והיות וניתן לאיין את המסוכנות בהרחקה מירושלים  יש להורות על מעצרו של הצעיר עד לשעה חמש ערב שבת ואו אז ישוחרר בתנאי הרחקה מירושלים והפקדה כספית.
עו"ד בן גביר אמר בתגובה, כי לטעמו ההפקדה הכספית הייתה מיותרת, אך יחד עם זאת אין ספק כי השופטת איזנה בצורה ראויה בין האינטרסים השונים ומדובר בהחלטה הוגנת ,המשטרה חייבת להבין שחירות אדם אינה בדיחה ובכל אופן לא ברור לי מדוע גם לא עצרה את הערבי שחזר עם השוטרים וכאמור החל להתקוטט עם מרשי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.