הערב הדרמטי של ש"ס: הפרישה, מסיבת העיתונאים והמהומה(וידאו)

אחרי 30 שנה: אלי ישי במסיבת העיתונאים הדרמטית מודיע על פרישה מש"ס. צפו בתיעוד

הערב הדרמטי בש"ס נפתח במכתבו של הגר"ש בעדני, מי שעד לא מכבר היה פטרונו הרוחני של ישי במועצת חכמי התורה, בו הוא מודיע כי "לא הסכמתי להקמת תנועה חדשה על ידי ישי כי זה עלול להזיק לש"ס ולגרום למחלוקת ומריבות קשות בתוך הקהל שלנו. אין לנו אלא תנועת ש"ס הקדושה לקהל עדות המזרח שהוקמה על ידי מרן רבי עובדיה יוסף זצ"ל וצוואתו להמשיך בחיזוק התנועה הקדושה הזאת בלבד".

B46hzGvCEAA4Ev5

אולם אלי ישי הגיע לנקודת האל חזור. הערב עמד ישי במלון רמדה בבירה כשמאחוריו שלט של "העם איתנו" וניסה להסביר מדוע זה כך: "העם איתנו כי העם רוצה אחדות, העם רוצה סוף סוף לשבור את המחיצות בין דתיים לחילונים, בין אשכנזים לספרדים, יחד שבטי ישראל. העם איתנו כי העם רוצה צדק חברתי ודאגה לעניים, לשכבות החלשות, לפריפריה ולערי הפיתוח". בדבריו חזה למפלגה החדשה לפחות 10 מנדטים.

ישי פתח ואמר כי "ברור לכולם שזה לא יום פשוט עבורי, לא יום קל. התלבטתי רבות אבל בסוף גדולי ישראל והעם הכריעו את הכף לצאת לדרך חדשה". לדבריו, "זה לא קל. זה לא פשוט. הגעגועים שלי למרן הם עזים וקשים. אני עוזב מפלגה אבל אני לא עוזב דרך. אין לי ספק שאני מקים מפלגה חדשה בידיים נקיות, ביושרה ובאמונה. אנחנו יוצאים לדרך חדשה, ובעזרת השם נהיה הפתעת הבחירות ונעבור את ה-10 מנדטים. אני קורא לכל המפלגות, לחברי בש"ס וכולל אריה דרעי, ללכת באמונה שדרך ארץ קדמה לתורה, בידידות ובחברות אל העם, ושהעם יחליט".

צפו במסיבת העיתונאים של אלי ישי (באדיבות רשת)

בסיום דבריו  פרצה קטטה בין תומכיו לאנשי דרעי שהיו במקום ושהסתיימה רק בהתערבות המשטרה. ישי הוברח דרך היציאה האחורית של המלון כדי שלא להחריפה.

תנועת ש"ס אמרה בתגובה  כי היא מביעה צער על "בחירתו של ישי לעזוב את התנועה ולנטוש את דרכו ומורשתו של הרב עובדיה". בהודעת תגובה ייחסה התנועה את המהלך ל"יצרים אישיים ומניעים זרים". יחסית למהלך החריף של ישי, מדובר בתגובה מינורית. מסתבר,שבשני הצדדים מפנימים כי קרב חזיתי ביניהם ירע לשניהם.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.