הערב: המשטרה תפרסם את ההמלצות על רה"מ: שוחד והפרת אמונים

המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד רה"מ בגין עבירת שוחד הן בתיק 1000 ובתיק 2000

דריכות במערכת הפוליטית לקראת פרסום ההמלצות על פרשות 1000 ו-200 שעוסקות בחקירת ראה"מ. ההערכה היא כי ההודעה המסכמת לתקשורת תפורסם עוד הערב – לקראת השעה 20:00. בערוצי החדשות פורסם כי המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום בגין עבירת שוחד הן בתיק 1000 ובתיק 2000.

במשטרה מסרו כי אין שחר לפרסום כאילו היועץ המשפטי לממשלה מעכב את פרסום ההמלצות. התיאום בין מפכ"ל המשטרה, ראש אגף החקירות, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה הדוק כתמיד.

שידור חי מוינט

המלצות המשטרה בתיקי נתניהו | משדר מיוחד

‎Posted by ynet on‎ יום שלישי 13 פברואר 2018

המפכ"ל ניצב רוני אלשיך הפתיע כאשר אמר בראיון לעובדה אצל אילנה דיין כי "יהיו הפתעות" שהציבור לא יודע בכל הנוגע לחקירה. במידה וההמלצות יהיו חמורות מאוד, צפויה האופזיציה לדרוש מראש הממשלה לקום ולהתפטר. כן צפויות הפגנות סוערות בכל רחבי הארץ. במידה והם יתפתחו למימדים גדולים, לא מן הנמנע כי ראה"מ ייאלץ להתפטר.

במשטרה יושבים על הניסוחים האחרונים יחד עם גורמים משפטיים להודעה המסכמת שתועבר לפרסום בכלי התקשורת. בהודעה ייקבע אם נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה.

בד בבד, גם נתניהו נערך לקראת הגשת ההמלצות, הוא ביטל את הגעתו לאירוע הנחת אבן פינה בבית החולים 'פורייה' בטבריה, וכן כינס את עורכי דינו להתייעצות דחופה.

אתמול נדחתה עתירתו של עורך הדין יוסי פוקס שביקש להנחות את המפכ"ל לא לצרף את המלצות המשטרה."לא מצאנו כי בהנחיות היועץ המשפטי לממשלה נפל פגם של חוסר חוקיות או חוסר סבירות", נימקו השופטים בתגובה לעתירה..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.