כתב ערוץ 2 רוני דניאל מעריך: תקיפה אמריקנית בסוריה – תוך מספר ימים – (וידאו)

על רקע התקיפה האמריקנית שצפויה בסוריה בימים הקרובים  גורמים ביטחוניים בישראל מעריכים כי ארה"ב תוציא לפועל את המתקפה כבר בימים הקרובים.

במערכת הביטחון מעריכים כי  האמריקנים יתריעו בפני הגורמים הרלוונטיים בישראל לקראת תקיפה אפשרית.

שר החוץ הטורקי אהמט דאבוטאולו אמר כי "לא ייתכן שלא תהיה תגובה לפשע נגד האנושות שביצעה סוריה". לדבריו, השימוש של משטר אסד בנשק כימי הוא מבחן לקהילה הבינלאומית. נשיא אירן חסן רוחאני קרא לקהילה הבינלאומית למנוע שימוש בנשק כימי בכל מקום בעולם, ובמיוחד בסוריה. את הדברים צייץ רוחאני בחשבון הטוויטר שלו באנגלית.

דוברו של ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון אמר כי "מתקפת הנשק הכימי בסוריה בלתי מתקבלת על הדעת", והוסיף כי על העולם לפעול נגד סוריה. הדובר סירב להתחייב כי תקיפה בריטית בסוריה תיעשה רק בתיאום עם מועצת הביטחון של האו"ם, אך הדגיש כי "כל פעולה תיעשה במסגרת בינלאומית".
הדיווחים על תקיפה אמרקנית בסוריה לא משאירים את האזרחים אדישים. בדואר ישראל , האחראי לחלוקת ערכות המגן, דיווחו בימים האחרונים על עלייה בפניות ובהזמנות של ערכות מגן. גם במוקד הפניות של פיקוד העורף מדווחים על עלייה במספר הפונים היום לקבלת ערכות מגן.

חיים מזעקי, סמנכ"ל תפעול של חברת דואר ישראל, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי בכל פעם שנושא ביטחוני עולה לכותרות, עולה הביקוש לערכות מגן. "ברגע ששמענו בשבוע שעבר על התקיפה הכימית בסוריה נכנסנו לכוננות", אמר מזעקי. "התחילו השאלות על הצורך להחליף ערכות מגן משנים קודמות ועל משמעות האיום".

בדואר ישראל מרגישים היטב את החשש בקרב חלק מהאזרחים. "יש מאוד את אפקט הלחץ בציבור", אמר מזעקי. "אנו נערכים היום לוגיסטית לביקוש הרב ומניחים שהוא רק ילך ויגבר. במעלה אדומים, למשל, היה היום ביקוש מוגבר בבוקר, אז שלחנו משאית מלאה בערכות מגן כי אנו מניחים שבשעות אחר הצהריים הביקוש יגבר עוד יותר, אחרי שאנשים יסיימו לעבוד. בתל אביב הכי אדישים מכל הארץ ואנו פועלים בצורה אינטנסיבית כדי להעיר את האוכלוסייה שם".

תחנות חלוקת ערכות המגן יישארו פתוחות היום בחלקן עד 20:00 בערב ואחרות עד 19:30. נכון לעכשיו פועלות בארץ חמש תחנות נייחות ומספר תחנות ניידות שמגיעות ליישובים שונים. ניתן לקבל את הערכות בתחנות החלוקה או עם שליח עד הבית תמורת תשלום דמי משלוח. פרטים בטלפון *2237 או 03-7133830.
צפו בוידאו
באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.