הערכה: התגבשה תשתית ראייתית נגד דרעי בעבירות מס

תשתית ראייתית לעבירות מס, מרמה והפרת אמונים נגד דרעי, אך לא בשוחד, כך לפי פרסום הבוקר ב'מעריב'. מקורבים העריכו כי המשטרה לא הצליחה להשיג ראיות בפרשת העמותות בראשות רעייתו יפה דרעי

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 במשטרה ורשות המסים קרובות לפי פרסום הבוקר ב'מעריב' לסיום החקירה בעניינו של שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי.

מיד לאחר מכן, נכתב בעיתון, יגבשו שתי היחידות את ממצאי החקירה, כל אחת בהתייחס לנושאים שנחקרו על ידה; וכן את ההמלצות שיועברו לפרקליטות, לצורך קבלת החלטה בעניינו.

לפי הערכת גורמים מקורבים לחקירה, בסיכומים שיועברו לפרקליטות יירשם כי התגבשה תשתית לעבירות מס וכן עבירות של מרמה והפרת אמונים נגד דרעי. אך לא תיכלל, כנראה, עבירת השוחד נגד השר. כאן יש לציין כי מדובר בחקירה שבעיקרה מתנהלת על ידי רשות המסים. נושאים מסוימים שעלו מחקירת הרשות הועברו לחקירת המשטרה, ומאז היא התנהלה על ידי שתי היחידות במקביל.

כזכור, דרעי נחקר ברשות המסים ובמשטרה בגין מספר פרשות, בהן עסקת נדל"ן שביצע לכאורה בתוך המשפחה, כשמכר בניין מגורים לאחיו ללא תמורה כביכול; וכן רכישת בית הנופש של המשפחה ביישוב ספסופה שבגליל, ששוויו נאמד בכ-4 מיליון שקל ורשום על שם בני משפחתו הקרובים. כן נטען נגד דרעי כי קיבל לכאורה כספים והלוואה מאיש עסקים, שאיתו הוא מצוי בקשרים עמוקים עוד מהתקופה שבה לא לקח חלק בחיים הציבוריים.

פרשה נוספת שקיבלה  הד ציבורי קשורה לעמותות בראשותה של רעייתו, יפה דרעי, שגם היא נחקרה, אשר בהן הופקדו לכאורה כספים בסכומים עצומים, חלקם המכריע באמצעות אנשי עסקים אמידים המקורבים לשר.

דרעי נחקר עשר פעמים בלהב והכחיש את החשדות נגדו, וכעת  נדמה כי המשטרה לא הצליחה לגבש תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות נגדו בפרשת העמותות הרשומות על שם רעייתו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בעלון המעין פר' ואלחנן דרקי כותב שם שמשה רבנו התאוה להיות בארץ ישראל אפילו ככלב בר מינן המדרש אומר בתור ציפור עוף טהור לא בכלב אבל מי שאוהב חולדאי אוכל כלבים הוא בעצמו כלב מהותו ותוכנו כלב טמא זה דרקי המושחת שלכם מצביעיו עדר אהבלים ומפגרים נ.ב: אין להכניס עלון טמא המעין בו ד''ת של פושע עם תמונה לצד גדולי ישראל

  בעלון המעין פר' ואלחנן דרקי כותב שם
  שמשה רבנו התאוה להיות בארץ ישראל אפילו ככלב בר מינן
  המדרש אומר בתור ציפור עוף טהור לא בכלב אבל מי שאוהב חולדאי אוכל כלבים הוא בעצמו כלב מהותו ותוכנו כלב טמא
  זה דרקי המושחת שלכם מצביעיו עדר אהבלים ומפגרים
  נ.ב: אין להכניס עלון טמא המעין בו ד"ת של פושע עם תמונה לצד גדולי ישראל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב