מגעים להשגת חנינה לאורי לופוליאנסקי

בסביבת נשיא 'יד שרה' פסימיים באשר לאפשרות שהוא יזוכה באופן מוחלט וכבר נערכים ליום שאחרי {לקראת ההכרעה מחר}

רגע האמת: דריכות רבה נרשמת הבוקר במערכת המשטית והפוליטית לקראת הכרעת הדין שתמסר מחר בבוקר בערעור שהגישו מורשעי הולילנד.

במוקד ההתעסקות של התקשורת הכללית יעמוד, מן הסתם, ראש הממשלה לשעבר אולמרט. אולם בתקשורת החרדית הזרקורים כבר מופנים אל עבר רה"ע ירושלים לשעבר ונשיא 'יד שרה', אורי לופוליאנסקי, שנדון ל5 שנות מאסר ולקנס כספי גבוה.

בסביבתו של לופוליאנסקי פסימיים בנוגע לאפשרות שהוא יזוכה באופן מוחלט מחר. זיכוי כזה, לאחר הכרעת דין כ"כ החלטית של השופט המחוזי, הוא כמעט בגדר בלתי מציאותי. יחד עם זאת הם מקווים כי העונש יופחת משמעותית, מה שעשוי להועיל למאבקים והמאמצים המשפטיים והציבוריים שעוד נכונו לאחר הערעור.

במרכז המאמצים עומד הניסיון להשיג ללופוליאנסקי חנינה ע"י נשיא המדינה. הבוקר דיווח העיתונאי קובי נחשוני ב'קול חי' כי מאחורי הקלעים מתנהלים כל העת מגעים בנושא. במקביל, קיים ניסיון להמיר את עונש המאסר בעבודות שירות.

כאמור, שופטי העליון יכריעו ביום שלישי הקרוב על אחת מפרשיות השוחד הדרמטיות בתולדות המדינה, פרשיית הולילנד, שבה הורשעו ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט ובכירים נוספים – בהם חרדים רבים.

העליון יכריע בין היתר האם להותיר על כנה את הרשעתו של רה"מ לשעבר בלקיחת שוחד בפרשת הולילנד, שבה נגזרו עליו שש שנות מאסר.

בעניינם של חלק מהמורשעים האחרים, תימסר בשעה 09:00. החרדים שכיכבו בפרשה: אליעזר שמחיוף, מאיר רבין,  ראש העיר לשעבר ירושלים אורי לופוליאנסקי – ועוד יתייצבו גם הם לשמוע האם התקבל ערעורם או נדחה.

עד כה טרם ריצו המורשעים את עונשם, מלבד שולה זקן שסיימה לרצות את עונש המאסר עליו סוכם בהסדר הטיעון.

במאי 2014 גזר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, שמונה שנות מאסר על אולמרט – מתוכן שש בפועל.

 

"הנזק שנגרם לאולמרט תחת הרשעתו הוא רב וגדול. הוא עמד בפסגת הפסגות, שימש כראש ממשלת ישראל. מתפקיד רם ונכבד זה, שאין חשוב ממנו, הגיע למעמד של מי שהורשע בפלילים והורשע בעבירות בזויות וחמורות. גם אם לא מדובר בהרשעתו הראשונה, עדיין הנזק מהרשעה זו הינו כבד ביותר", כתב אז השופט בגזר הדין.

 

"אולמרט הורשע בשתי עבירות: קבלת שוחד באמצעות אחיו יוסי אולמרט ועבירת שוחד אחרת מעד המדינה באמצעות שולה זקן (נאשמת 9) ועורך הדין אורי מסר. בין אולמרט לעד המדינה הייתה מערכת קשרים מושחתת ומתמשכת".

 

לאחר היוודע דבר העונש הכבד, אמר אולמרט לכתבים: "שלום לכם ושיהיה לכם יום טוב". פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר אמר ביציאה מבית המשפט: "חלק מהמילים שאמר השופט הן חמורות מאוד. שמעתם מה אמר אהוד אולמרט בישיבה בטיעונים לעונש. הוא לא לקח שוחד ולא קיבל שוחד ורואה את עצמו עדיין זכאי במובן של תחושותיו. מכאן הוא הולך לבית המשפט העליון לערעור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.