הערכות: דרעי ידרוש לשוב למשרד הפנים

לאחר שסילבן שלום הודיע על פרישה מהחיים הפוליטים, ההערכה במערכת הפוליטית היא כי מי שייכנס במקומו למשרד הפנים יהיה שר הפריפריה אריה דרעי. בינתיים, מי שמחזיק את התיק הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. גם חברי הכנסת צחי הנגבי ובני בגין, שניהם מהליכוד, צפויים להתמנות לשרים

לאחר שסילבן שלום הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, מעריכים גורמים בכירים במערכת הפוליטית כי שר הפריפריה אריה דרעי צפוי לדרוש מראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל לידיו גם את משרד הפנים, התיק אותו החזיק סילבן שלום עד לפרישתו הערב מהפוליטיקה.

כזכור, עוד במהלך המשא ומתן הקואליציוני דרשו בש"ס את משרד הפנים עבור יו"ר המפלגה אריה דרעי. בסופו של דבר, על מנת למנוע לזות שפתיים, כאשר דרעי הורשע בעבר על עבירות שלכאורה ביצע כאשר כיהן במשרד זה. כעת, לאחר שבג"צ פסק כי הוא שילם את חובו לחברה, נראה כי דרעי ירצה לשוב לתפקיד חשוב זה.

בינתיים, מי שמחזיק כרגע בתיק הפנים הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו המשמש במקביל גם כשר החוץ, שר התקשורת, שר הכלכלה ועוד. לאחר שדרעי פרש ממשרד הכלכלה בשל סירובו לחתום על סעיף 52 שהיה אמור להכשיר את הדרך להעברת מתווה הגז, הבטיח נתניהו פיצוי לאריה דרעי.

כעת צפוי דרעי לדרוש לקבל לידיו את משרד הפנים, מלבד תיק הפריפריה הנמצא כעת תחת שליטתו. כזכור, בראיון בעבר לגלי צה"ל הסביר דרעי מדוע הוא אינו מעוניין בסוף במשרד הפנים. "אני לא רוצה להיכנס למשרד שמראש אני נכנס אליו ברגל שמאל", הסביר.

המירוץ למשרד הפנים נפתח מחדש הערב לאחר שכאמור המשנה לראש הממשלה ושר הפנים סילבן שלום הודיע הערב כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים. בהודעה שמסר אמר: "כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר".

"קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי, רעייתי,ילדיי ואימי המבוגרת. משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת". אמר שלום.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.