הערכות: רה"מ יכריז בקרוב על 'בחירות' על רקע חוק הגיוס

גורם בכיר בקואליציה מעריך כי "לנתניהו נוח לנצל את המהומה וללכת לבחירות"

גורמים בליכוד טענו הערב לעיתונאים רבים כי ישראל מתקרבת לבחירות. "אנחנו מתקרבים לבחירות", אמרו בליכוד לוואלה על רקע סערת חוק הגיוס.

גורם בכיר בקואליציה אמר לוואלה! NEWS כי "יכול להיות שלנתניהו נוח לנצל את המהומה וללכת לבחירות, כדי שהממשלה תיפול על הנושא הזה ולא על החקירות. משבר הגיוס פתיר, אם החרדים יתגמשו ויתנו להעביר את התקציב".

פרשן ערוץ החדשות עמית סגל כתב טור באתרי מאקו ורשת בו העריך כי ישראל בדרך לבחירות. "ההערכות בקואליציה מדברות על כך שאם לא יקרה דבר לא צפוי, ישראל תלך לבחירות בחודשים הקרובים. מאחורי הקלעים יש ניסיונות לפתור את המשבר, אבל ייתכן שאזרחי ישראל ילכו שוב לקלפיות – כבר ביוני 2018", כתב סגל.

סגל הסביר כי השותפות הקואליציוניות לא יכולות להרשות לעצמן להיפגע בדעת הקהל – "לא ליברמן עם חוק גיוס, לא החרדים שרוצים את החוק הזה ולא כחלון שאין לו תקציב".

לדברי סגל: "ראש הממשלה נתניהו לא רוצה את זה, הוא יעשה מאמצים למנוע, אבל מבחינתו לפי ההערכות, אם נגזר בחירות מוטב שיהיו מוקדמות ככל שניתן. השר יריב לוין נשאר בארץ כדי לנסות לפתור את המשבר, אבל כשנתניהו יחזור מארה"ב זה יהיה זמן הכרעה. יכול להיות שעד סוף השבוע הבא, ישראל תמצא את עצמה במערכת בחירות שתתקיים בחודש יוני 2018.‎

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.