הערכות שיא ביד שרה לקראת החג

לופליאנסקי :לא ישאר חולה אחד בבית חולים או קשיש בבית אבות הרוצה לחגוג את ליל הסדר עם משפחתו ולא יוכל{חסד}

הרב אורי לופוליאנסקי: " לא ישאר חולה אחד בבית חולים או קשיש בבית אבות הרוצה לחגוג את ליל הסדר עם משפחתו ולא יוכל!!!"

היערכות שיא ביד שרה לקראת חג הפסח, "החג המשפחתי" הגדול ביותר בשנה. אלפי פריטי ציוד רפואי מועברים בימים אלו לסניפי יד שרה ברחבי הארץ. "בפסח משתדלים להביא את כל בני המשפחה סביב לשולחן הסדר, הסבים והסבתות מבתי אבות, חולים ויולדות. אנחנו שמחים לעזור לכולם להיות בבית עם ציוד רפואי של יד שרה, זהוי חזונוה של יד שרה וזה המסר שהעביר הרב אורי לופליאנסקי ל 7000 מתנדבינו היקרים בערב פסח תשע"ז". אומר משה כהן, מנכ"ל יד שרה. בשבועות האחרונים נרכשו מאות הליכונים ומכשירים נוספים. למחלקת אשפוז בית נרכשו 300 מיטות חשמליות בשווי מאות אלפי שקלים לספק את הדרישה הגוברת. "מטרתנו, כמו בכל ימות השנה, היא לאפשר לאנשים עם קשיים תפקודיים להיות בבית. המתנדבים בבתי המלאכה תיקנו בשבועיים האחרונים יותר מ- 1,500 מכשירים רפואיים וביחד עם הציוד חדש שנקנה מתרומות, אנו משתדלים למלא את כל הדרישות", הוא מוסיף.

מניסיון העבר מספר שואלי הציוד צפוי להיות גדול פי שלושה מתקופה רגילה. הפריט המבוקש ביותר הוא כיסא גלגלים. על פי הערכה, עד ערב החג יושאלו בסניפי יד שרה 4,000 כיסאות גלגלים והליכונים, מאות בלוני חמצן, מיטות חשמליות, מנופים להרמת חולים ומאות מכשירים נוספים. ביד שרה מבקשים מהציבור לא לחכות לרגע האחרון ולפנות כבר עתה ולשאול את הציוד הנצרך.

גם במחלקה המספקת ציוד רפואי לתיירים המתקשים בתנועה ישנה עלייה בפניות. אגף הרכב מספק את הציוד אותו הזמינו התיירים ישירות לבתי המלון ולבתי ההארחה בהם ישהו.

עלייה ניכרת גם בדרישה לשירותי ה'נכוניות'
גם בדרישה לשירות ה'נכוניות' – שירות ההסעות לאנשים בכיסאות גלגלים, ניכרת עלייה לקראת החג. חולים רבים מבקשים להשתחרר מבית החולים לתקופת החג ולחגוג את ליל הסדר בקרב בני משפחותיהם.

הגדה לכבדי ראייה
כבדי ראייה יכולים להוריד את נוסח ההגדה של פסח באותיות גדולות מתוך אתר יד שרה. ההגדה מודפסת על 67 עמודים. ההגדה – באדיבות דעת – מרכז ללימודי יהדות ורוח במכללת הרצוג.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.