הערעור התקבל: לחיאני ירצה מאסר בפועל

לאחר שנגזרו עליו עבודות שירות בלבד, קיבל ביהמ"ש המחוזי בת"א את עמדת המדינה וגזר על רה"ע בת ים לשעבר 8 חודשי מאסר בפועל

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל הבוקר את ערעור המדינה ושלח את ראש העיר בת ים לשעבר, שלומי לחיאני, שהורשע בבהפרת אמונים, לשמונה חודשי מאסר בפועל.

השופטת דבורה ברלינר שעמדה בראש הרכב הערעור, כתבה בגזר הדין: "האמירה הנורמטיבית בתיק זה מחייבת מאסר מאחורי סורג ובריח". לחיאני מצידו ציין כי בכוונתו להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

כזכור, בהסדר הטיעון שאושר במאי בשנה שעברה נמחקו סעיפי השוחד שיוחסו ללחיאני בכתב האישום המקורי ונקבע שהוא ירצה שישה חודשי עבודות שירות. השופטת ברלינר קבעה הבוקר כי "כאשר הציבור מאבד את אמון הוא מאבד את האמון באמנה החברתית. ניגוד העניינים שפעל צורם ובוטה טוהר המידות ספג פגיעה קשה מהתנהלותו. אנו נאלצים להסכים עם הגדרת התביעה שהפרת האמונים גובלת בשוחד והענישה חייבת להיות חד-משמעית".

לחיאני אמר בצאתו מהדיון "אנו יהודים פשוטים, מה שבורא עולם עושה הוא לטובה. הלכתי להסדר כדי לקצר את ההליכים, נגררנו לערעור הזה ונגררנו לערעור הבא".

ואילו פרקליטו של לחיאני הגיב: "אנחנו מאוכזבים מהתוצאה, בית המשפט המחוזי התערב התערבות חריגה, זו פגיעה קשה במוסד הסדרי הטיעון, נגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון".

מנגד, התובעת בתיק, עו"ד שרון כהנא, נשמעה שבעת רצון מהחלטת ביהמ"ש: "בית המשפט מקבל את ערעור המדינה, שלומי לחיאני צריך ללכת לענישה מאחורי סורג ובריח, החובה של אנשי ציבור לשים בראש סדר העדיפויות את הסדר הציבורי ואסור להם לנצל את הכול והתפקיד לצורך הפקת אינטרסים כללים ופרטיים. עבירת הפרת האמונים היא עבירה חשובה שקרובה לעבירת השוחד ובית המשפט קבע צדק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.