הערעור נדחה: אזריה הורשע בהריגה

שופטי בי הדין הצבאי דחו את ערעור אזריה וקבעו שגרסתו לא אמינה: "לא הוכח שמראה המחבל היה מחשיד באופן שניתן היה לחשוש מסכין או מטען" – אלאור ישלח לשנה וחצי מאסר בפועל – הצטרפו לשידור חי

בית הדין הצבאי לערעורים החליט להרשיע את אלאור אזריה ולדחות את הערעור שהגיש כנגד החלטת בית הדין הצבאי. בית הדין לערעורים לא מוצא מקום להחמיר את עונשו של אלאור. גם הערעור של התביעה הצבאית נדחה ע״י הרכב השופטים. אלאור ישלח לשנה וחצי מאסר בפועל

אתי אזריה, אחותו של אלאור אזריה, כתבה בחשבון הפייסבוק לאחר דחיית ערעורו: "בית הדין לצדק??? ללא ספק הבאתם את הדין, אבל איפה הצדק?". היא הוסיפה: "יום שחור לעם ישראל".

בית המשפט  נימק את החלטתו להותיר את ההרשעה על כנה שציין כי החיילים מחויבים לפעול לפי מסמך רוח צה"ל. "מסורת צה"ל ומורשת הלחימה שלו, מסורת העם היהודי לדורותיו, מסורת המדינה – מבוססים על ערך האדם וכבודו. זה עמוד השדרה שמבחין את צה"ל מאויביו. פעילות צה"ל באיו"ש שוחקת ולעתים מתסכלת, זה כר פורה לשיחרור הרסן והפעלת כוח ושררה שלא כדין. אין להשלים עם זאת".

"לא מצאנו כאמור להתערב בקביעות בית הדין, לפיהן הירי במחבל נעשה ממניע נקמני. לא הוכח כי מראה המחבל היה מחשיד באופן כזה שניתן היה לחשוש מסכין או מטען", כתבו השופטים. הטענה כי אזריה חש סכנה ממטען כשירה במחבל נדחתה על ידי השופטים: "העובדה שהמערער המתין 30 שניות מרגע הצעקה עד הירי שומטת את הקרקע מטענתו. בשום שלב לא נראה המערער כמי שנקלע למצב לחץ או סערת רגשות – המערער מסר את הקסדה, שיפר את הזווית של הנשק, המתין מספר שניות וירה בראש המחבל. תנועה מחשידה אינה עולה על הדרישה לסכנת חיים מיידית".

על גרסת אזריה נאמר: "טענה בעלמא אינה יכולה לגבור על תיעוד מצולם או על עדות של עדים שמאשרים את שנראה בתיעוד. התנהגות זו אינה עולה בקנה אחד עם מי שחושש לחייו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הגזמתם חברה,,, מי מסנן את התמונות והפירסומות הלא צנועות???? בכל זאת אתר חרדי??"""

    תחשבו על זה למען הכלל,,,
    לפחות תעשו הזהרת צפיה בכניסה לכתבה,,,

    אתר חרדי |
    הגב