הערעור נדחה: זועבי תורחק לחצי שנה

לאחר דיון סוער החליטה מליאת הכנסת ברוב של 68 מול 16 לדחות את ערעורה של חברת הכנסת זועבי ולהותיר על כנה את החלטת ועדת האתיקה של הכנסת

כישלון לזועבי: ברוב גדול של 68 חברי כנסת מול 16 נדחה הערעור שהגישה ח"כ חנין זועבי (בל"ד) כנגד החלטת ועדת האתיקה להרחיק אותה מדיוני המליאה למשך חצי שנה. "זו החלטה נקמנית, חסרת תקדים באופייה ובחומרתה", אמרה זועבי . "יש לכם את הכוח להרחיק אותי אבל לא תוכלו להרחיק את הבעיות שאני מדברת עליהן".

"מדברת בפניכם מי שחושבת שלא עושים לה טובה בפעילות שלה כחברת כנסת, בנוכחות שלה כאן, בחופש הביטוי המותנה שיש לה ובטח ובטח באזרחות שלה, לא היה ולא יהיה מי שיצליח להפוך אותי או את העם שלי לאורחים, לזרים או לנחותים".

"לא קל לחלק מכם לשמוע אותי, לראות אותי מסתובבת פה", "אתם חושבים שלי קל לשבת לצד חברי כנסת שרואים בי ובעם שלי אויב? לא הסגנון הוא שמעצבן את אויבי חופש הביטוי אלא התוכן ובכל מקרה זו הזכות שלי ואני אעמוד עליה".

"המסגרת של כל ההתבטאויות שלי הוא פוליטית ולא אתית ולכן לא נוגעת לסמכותה של ועדת האתיקה", הוסיפה זועבי. "אם גבולות חופש הביטוי בכנסת נקבעים על ידי השקפת עולם מסוימת אז אין חופש ביטוי. זכותי להיות שונה מכם ויש לי חדשות בשבילכם – אני לא ציונית, אני לא יהודייה, אני פלסטינית ילידת הארץ הזאת. מי שתומך בהחלטת הוועדה מרים יד נגד הצדק, השוויון וחופש הביטוי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.