‏דרמה באלעד: פינדרוס נפסל מלרוץ לראשות העיר

לאחר כמה שעות של דיונים בבית המשפט ‏קבע בית המשפט המחוזי כי יצחק פינדרוס, מועמד דגל התורה וש״ס, נפסל מלרוץ לראשות העיר. המועמדים שנותרו במירוץ הם: ישראל פרוש, ברק צברי, העותר שי נתן, ואבי דיין

‏דרמה באלעד: לאחר דיון ארוך קבע בית המשפט המחוזי כי יצחק פינדרוס, מועמד דגל התורה וש״ס, נפסל מלרוץ לראשות העיר. המועמדים שנותרו במירוץ הם: ישראל פרוש, ברק צברי, העותר שי נתן, ואבי דיין. בית המשפט לענינים מינהליים קבע  בשעתו כי פסק הדין יהיה סופי ואין לערער עליו.

השופט כתב בהחלטתו: ראיתי לקבל את העתירה ולקבוע שהמשיב 4 אינו עומד בתנאי סעיף (3)(א)(7) לחוק הרשויות המקומיות(בחירות) תשכ"ה-1965, ולכן אני פוסל אותו מהתמודדות בבחירות לראשות עיריית אלעד ועל מחיקתו מרשימת המעומדים.

בהודעה משותפת למפלגות דגל התורה וש"ס נמסר כך:

היום, לצערנו, חווינו שפל נוסף בציבוריות החרדית.
עתירה קנטרנית שהוגשה נגד מועמדם של גדולי ישראל כחלק מהניסיונות לקעקע את חובת הציות לגדולי התורה – התקבלה על ידי בית המשפט.
לצערנו מתחילת הקמפיין אין שעה שלא חווינו התדרדרות נוספת בערכים עליהם חונכנו ועליהם אנחנו מגדלים את ילדינו. נאלצנו להתמודד מידי יום עם איומים על רבנים (!), שכירת חוקרים פרטיים, הפצת חומרים משמיצים נגד גדולי תורה בכלי התקשורת ועוד מעשים שמעולם לא נראו כמותם.
זו התנהלות מזעזעת שמחייבת חשבון נפש מעמיק.

למותר לציין כי ש"ס ודגל התורה תפעלנה בכל הכח נגד התופעה הפסולה. והחמורה של אנשים חרדים שלא בוחלים באמצעים בכדי לקדם את עצמם תוך פגיעה חמורה בגדולי התורה, הרמת יד בתורת משה וגרימת חילול ה הנורא אותו חווינו הערב.
המפלגות מתכוונות לערער כבר היום לבגץ נגד ההחלטה התמוהה ובטוחה כי ההגיון והשפיות ינצחו והרב יצחק פינדרוס יתמודד לראשות העיר וינצח.

שי נתן הגיב להחלטת בית המשפט: "אני מברך על החלטת בית המשפט שקבע שהעיר אלעד צריכה מישהו שמבין את העיר, חי אותה וגר בה.
אני שמח שבית המשפט הבין ופסק לפי ראיה זו, בראש ובראשונה לטובתם ולרווחתם של תושבי אלעד".

בתום הדיון בבית המשפט החליט השופט לפרסם את החלטתו בתוך שעתיים מאז תחלית הדיון. המועמד לראשות עיריית אלעד יצחק פינדרוס, שהיה בדיון אמר בראיון ל'אקטואליק' כי "לא נפל שום פגם בהליך שלנו, "אני בטוח לגבי מה שהשופט יפסוק".

פינדרוס התייחס גם לטענה הקשה שהכל נוצר בעקבות הגשת הרשימות המאוחרת רגעים ספורים לפני סיום הזמן החוקי ואמר "עשינו את זה בשביל השלום, עד הדקות האחרונות ניסנו למנוע מחלוקת מיותרת, לצערנו זה לא צלח".

מוקדם יותר דיווחנו כי המועמד לראשות העיר אלעד, יצחק פינדרוס, הגיע ברגעים לבית המשפט המחוזי בלוד, ע"מ להעיד בדיון בעניינו, זאת לאחר העתירה שהוגשה בכדי לפסול אותו, זאת בטענה שהוא ניהל את חייו בעיר ירושלים, גם לאחר שהגיש מועמדות לראשות עיריית אלעד.

יצחק פינדרוס אמר במקום ל'אקטואליק' כי הוא בא לומר את האמת על כך שחתם על התצהירים בזמן הנכון. "באתי לכאן יחד עם אשתי, בכדי שכולם יבינו שהתנהלתי נכון ולא הסתרתי כלום מהציבור".

טרם הכניסה לאולם הדיונים, התייעץ פינדרוס עם עורכי דינו כשהוא מחוייך ובטוח בעצמו. פינדרוס הגיע מלווה ברעייתו שעתידה גם היא להישאל מספר שאלות.

 

כזכור, מרגע שהצהיר על כך שהעתיק את מגוריו לאלעד, יריביו של פינדרוס החליטו להפעיל נגדו חוקרים פרטיים. אלה עקבו אחריו במשך ארבעה ימים – מהרגע שהוא מתעורר בבוקר ועד לכתו לישון בלילה, ואפילו כשהוא יוצא לקניות בשוק.

בדיקתם העלתה שמתוך ארבעה ימים, בשלושה מהם שהה בעיקר בירושלים ולכן לטענתם הוא לא העתיק את מרכז חייו לאלעד.

אבל פינדרוס כאמור חולק עליהם. "אני כבר 19 יום באלעד, מתוכם כולל שני החגים שמוזכרים בטיעון, לא היו יותר מארבעה לילות שלא הייתי באלעד", אמר פינדרוס בשיחה עם 'חדשות 2. "אני חושב שהניסיון המוניציפלי של 25 שנה יכול לגשר על הפער".

יריביו של פינדרוס גם עתרו לבית המשפט בדרישה לפסול את מועמדותו. בנוסף הם נתלים בתצהיר שהוא עצמו הגיש ולפיו בנו ימשיך ללמוד בירושלים ואשתו תחלק את זמנה בין אלעד לירושלים. "זאת שיטת לימוד מיוחדת, ייחודית, בעיר העתיקה של הרב זילברמן", הסביר פינדרוס. "זו הסיבה שהבן שלי ימשיך ללמוד שם".

עו"ד יורם אברהמי, שמייצג את העותרים נגד מועמדותו של פינדרוס, אמר: "אדם שהוא נבחר ציבור חייב שיהיה נטוע בתוך הקהילה שממנה הוא מגיע ושאותה הוא מבקש לייצג. וכאן אין ספק, גם על-פי גרסתו של פינדרוס, שהוא לא נטוע בקהילה, הוא לא חלק מהקהילה והוא לא מייצג אותה".

בית המשפט המחוזי בלוד ידון בעתירה בשעה הקרובה. מדובר בשאלה ציבורית שרלוונטית גם לערים נוספות – האם כל אחד יכול לנהל עיר גם אם לא גר בה יום אחד לפני הקמפיין.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דוגלי

  הדגלאים מבולבלים מאוד. לפחות לסאטמר יש אידיאולוגיה ברורה, והם לא משתמשים בתגה של תורה ובגדויילים לצרכים זולים ורדודים

  מותר להתמודד בבחירות (בעיר שכולה חרדית) אבל אסור לבקש לאכוף את חוקי הבחירות? |
  הגב
 2. עוד קליפת בננה

  גם אם הערעור יתקבל קובע בדעת הקהל כי פינדרוס תושב ים.

  רק אמת. |
  הגב