ה"פאדיחה" של עיתון 'הארץ': ראיינו את האח הלא נכון

עיתון 'הארץ' פרסם ראיון עם צוריאל קריספל מאלעד, שהוצג כסמכות רוחנית בש"ס ועוזרו של מרן הרב עובדיה. הבעיה: כל התארים האלה שייכים לאחיו, הרב אמיר, והעיתון פשוט צלצל למרואיין הלא נכון

אתמול פורסם בעיתון 'הארץ' ראיון עם צוריאל קריספל, סגן ראש העיר אלעד מטעם ש"ס, שעיקרו – מדוע לא התייחס יו"ר התנועה אריה דרעי להקלטות המבישות של בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בעוד כן בוער לו לחקוק חוקים דתיים, כמו חוק המרכולים.

המראיין פונה בכתבה לקריספל בתיאור הבא: "שלום לאיש ש"ס, צוריאל קריספל, מדבר ניר גונטז', עיתונאי מעיתון "הארץ". מה שלומך? אני מצלצל אליך כי אתה נחשב לסמכות רוחנית בש"ס. אתה בכיר בתנועה כעת, והיית העוזר האישי של הרב עובדיה יוסף. זה מצד אחד. מצד שני, אתה לא שר ולא חבר כנסת. וזו הדמות שמעניין לי לדבר איתה".

אלא שקריספל, עדיין לא נחשב לבכיר בש"ס, לא שימש כעוזר האישי של הרב עובדיה יוסף ובוודאי לא נחשב לסמכות רוחנית בש"ס.

עיתונאים חרדים שקראו את הכתבה, העריכו שהעיתונאי פשוט טעה. הוא ככל הנראה התכוון לרב אמיר קריספל – מי שאכן היה מקורב מאד למרן הגר"ע יוסף זצ"ל ומשמש כאחד מרבני ש"ס, ומי ששימש כמזכיר האישי של הרב עובדיה וגם חבר בית ההוראה של הרב שהיה מעורב בהחלטות בש"ס – אך התבלבל בינו לבין אחיו, צוריאל קריספל, סגן ראש עיריית אלעד.

"זו פאדיחה מוזרה", אומר ל'אקטואליק' עיתונאי חרדי. "וכי הוא לא הבדיל בין האחים?"

אותו עיתונאי הוסיף: "ובלי קשר, זו תמונה כל כך לא מעודכנת של המרואיין, שאפילו אותו עצמו כנראה לא הצליחו לזהות".

ניר גונטז', העיתונאי מ'הארץ' שפרסם את הראיון, מסר בתגובה ל'אקטואליק': "צוריאל, לדבריו, היה בעצמו (לא רק אחיו) עוזר לעובדיה יוסף כך אישר. אם המרואיין (יהיה אשר יהיה) משקר לגבי הרזומה של עצמו, או מאשר רזומה שגוי – זו בעיה שהוא צריך להתמודד איתה. דבריו מובאים ברבים. היינו מלכתחילה מודעים לקיומו של האח הנוסף".

הראיון עם קריספל אתמול באתר "הארץ"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.