הפאשלה הגדולה והנדירה שאירע לטייס הגמ'בו הענק על מסלול הנחיתה – צפו והאזינו להקלטות ממגדל הפיקוח

טעות אנוש נדירה קרתה למטוס בואינג 747 שהוביל מטען נחת בנמל התעופה הלא נכון שאירע אמש (חמישי) בנמל התעופה בקנזס שבארה"ב, כששני הטייסים נחתו בטעות בתוך שדה תעופה קטן ביותר, המטוס שנחת הוא מטוס ענק מסוג ג'מבו שהוביל מטען גדול במיוחד, במקום היעד המתוכנן בבסיס צבאי, אך לא די בפאשלה הגדולה המסלול עליו נחת המטוס קצר מדי להמראה של ג'מבו, ועתה בודקים איך להוציא את הדבר הענק הזה מנמה"ת הקטן שעשוי למטוסים קטנים.

בהקלטה שומעים את הטייס ההמום אומר למגדל הפיקוח: "נראה לי שנחתנו בנמל לא נכון".
אך האחראי בפיקוח לא הבין מה הוא מדבר ואמר לו: "תאשר, נחתת שלא בבסיס? אתה נמצא כעת על הקרקע?". הטייס אישר אך שאל כיצד יוצאים מכאן, בשטח של בסה"כ 1,800 מטר מסלול, עם מטוס כזה גדול

מומחים של יצרנית המטוסים בואינג הגיעו למקום, והם החלו לפרוק את המטוס מכל מטען לא חיוני כדי לנסות להוריד מגודלו, בכדי שהוא יוכל להמריא איתו עם כמות מינימלית של דלק ולחלץ אותו מהיכן שהוא נמצא.

גם לא ברור איך הצליחו לנחות עם הג'מבו הענק במקום כזה קטן, בפרט שמדובר במטוס חדיש ומשוכלל עם מיטב השיכלולים ובמחשב טיסה שאמור להנחות את הטייסים למסלול הנכון.

כעת מתחילים לחקור את הסיבה, ומחקירה ראשונית עולה בידם כי הטייס יצר אמנם קשר עין עם האורות של המסלול הנכון, אבל כשהוא גמר להקיף את המסלול של הנחיתה, הוא התיישר לעברו של המסלול הלא נכון והמשיך לנחות ולשעוט לעבר הנמל, בלי להביט כלל לעבר מכשירי הניווט שהיו מכוילים על המסלול בשדה הצבאי. הטייסים קיבלו השעיה מעבודתם עד לבירור הענין.

צפו והאזינו לשיחה בין הטייס ההמום למגדל הפיקוח – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.