הפגייה בשיבא נבחרה על ידי משרד הבריאות כפגייה מצטיינת כבר שנה רביעית ברציפות

זאת השנה הרביעית ברציפות, שהפגייה בשיבא נבחרת לפגייה המצטיינת על פי מדדי האיכות

משרד הבריאות בחר גם השנה, זאת השנה הרביעית ברציפות, את הפגייה במרכז הרפואי שיבא לפגייה מצטיינת על פי מדדי האיכות הכוללים שיעור זיהומים, תשתיות, כוח אדם ועוד. הפגייה בשיבא ממשיכה להוביל ושומרת על הסטנדרטים הגבוהים והטובים ביותר.
הובלת תחום הטיפול בפגים הוא אחד היעדים האסטרטגיים של המרכז הרפואי אשר הקדיש שני ערבי גאלה לגיוס תרומות לבניית פגייה חדשה, שתהיה הפגייה המובילה ביותר בארץ ואף מהמובילות בעולם. הפגייה החדשה תכלול חדרים פרטיים לכל פג ומשפחתו, יהיה בה ציוד רפואי מהמתקדמים בעולם, והיא תמשיך להיות מוקד לקליטה ולטיפול במקרים קשים ומרכבים מכל הארץ.
הפגייה בשיבא מונה כיום 58 מיטות אשפוז וכוללת יחידה לטיפול נמרץ פגים ויחידת ביניים. מדי שנה מטופלים בפגייה כ-300 פגים ולמעלה מ-1,000 יילודים בסיכון. צוות הפגייה מיומן לטפל במקרים המורכבים ביותר ואילו מועברים לשיבא מבתי החולים השונים ברחבי הארץ. צוות הפגייה כולל מערכת העוטפת את הפגים ובני משפחותיהם וכוללת אחיות, רופאים, פיזיותרפיסטים, דיאטניות קליניות ועובדות סוציאליות.
בשיבא מאמינים כי חלק בלתי נפרד מהתהליך שעובר הפג הוא המגע והטיפול הצמוד של בני המשפחה ומעודדים אותם לשהות כמה שיותר לצד הפג, לשים אותו על הגוף כך שיהיה מגע עור לעור, להחליף לו ולהאכילו.
ד"ר ציפי שטראוס, מנהלת מחלקת יילודים ופגים: "תחום הטיפול בפגים הוא תחום רגיש ומתפתח. חשוב להיות כל הזמן עם היד על הדופק, להתעדכן בחידושים ולהשקיע במחקר על מנת להביא את הרפואה הטובה ביותר לפגים הקטנים. נמשיך להיות מובילים ופורצי דרך ולטפל במקרים הקשים והמורכבים ביותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.