הפגין נגד הגיוס והתגייס

בערוץ 2 נחשף אמש סיפור שעלול להדליק כמה נורות אדומות בקרב עסקני הפלג הירושלמי על הסיכונים בהפגנות נגד הגיוס.

הפגין ונפגע: בחור חרדי שהשתתף לפני שנתיים בהפגנות הפלג ירושלמי כנגד הגיוס נעצר, והתגייס לצה״ל.

אחת הטענות המרכזיות של הפלג הירושלמי להפגנות הסוערות אליהן הם יוצאים מדי פעם, היא הפיתויים שבחורי הישיבה עלולים לעבור בדקות הספורות כשהם באים לקבל דיחוי כתלמידי ישיבה, טענה שלא הופרכה כלל.

אלא שבערוץ 2 נחשף אמש סיפור הפוך, מקרה לא משקף אמנם אך בהחלט עלול להדליק כמה נורות אדומות בקרב עסקני הפלג הירושלמי על הסיכונים בהפגנות נגד הגיוס.

א׳ כך מכונה החייל החרדי בכתבה מגולל את סיפורו הייחודי בתהליך התגייסותו לצה״ל מהפגנה נגד הגיוס עד טקס קבלת הכומתה, ״ערב אחד, יצאתי עם חבריי להפגין נגד גיוס חרדים לשירות בצה"ל. לא הייתה סיבה ממשית להשתתפותי בהפגנה. זה היה מבחינתנו כמו אירוע חברתי, והרגשנו שעלינו לקחת חלק במאבקים המשותפים של המגזר החרדי".

"במהלך ימי המעצר יצא לי לשבת לבדי ולחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי ולאן אני רוצה להתקדם. לאחר ששוחררתי למעצר בית החלטתי בצעד אמיץ וחסר תקדים ללכת על האפשרות השנייה, ולהתחיל בהשלמת בגרויות והכנה לקראת שירות צבאי במכינה הקדם צבאית 'בני בינה'. אחרי חודשיים בבית, באתי להוריי והודעתי להם שאני רוצה להתגייס לצה"ל".

סביר להניח שאלו דברים שאנשי הפלג הירושלמי לא לקחו בחשבון, ולא ברור ממתי החלה מערכת אכיפת החוק להשתמש ב״חלופת מעצר״ בדמות לימודי בגרות למפגינים חרדיים, במקרה של א׳ השיטה הוכיחה את עצמה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הצרות שיש לעם ישראל אך ורק בגלל גזירת הגיוס, ואנו אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים

  זמן חשבון הנפש:
  מכינוס לקינות הלכנו, מפשקויל-לפשקויל, ממכתב-למכתב, מאמת-לשקר, ומשקר-לאמת, וחוזרין חלילה, על הר גבוה עלינו ובחדא מחתא ירוד ירדנו, כל השבוע היינו על רולר-קאוסטר, יעלו הרים ירדו בקעות וגו'. ראשי ישיבה בארה"ב משגרים מכתב חריף לראשי ישיבה בארה"ק, אלו לאלו שואלים, אלו לאלו כותבים, יש גיוס או אין גיוס, אבל ראשי ישיבות בארה"ק אין להם תשובה ברורה, בגלל שכולם יודעים שיש גיוס בפועל, אז הם נותנים חצי תשובה שקר, אשכנזים מתמרמרים על הספרדים, והספרדים מעוררים את האשכנזים, עוד מכתב נכתב ונחתם, ובן שעה יש מכתב נגדי עם הכחשה, הבהרה, אזהרה, שקרים ענקים מיתד נאמן והמבשר, "הרמאים" שם רשעים ירקב.
  הולכים אל בארקליס או לא? אדמורי ברוקלין שואלין ותמהין זה לזה, איה מקום כבודינו? הלנו אתם או לצרינו, נשתתף בצערן של ירושלים או נשב בביתינו? שוב כותבים מכתבים מהכא להתם ומהתם להכא, שלחו מתם אחינו שבגולה צאו והפגינו, ובן שעה כותבים מסלבודקא לבלגיה שב ואל תעשה עדיף, ואנו אנה אנו באים?
  בס"ד הכינוס התחיל, ההצלחה עולה משעה לשעה, מדקה לדקה ומרגע לרגע, רבנים מגיעים, זקנים עם נערים יושבים באצטדיון על האיצטבאות וצופים על הסקרינים ובין הבינקלורים, עוד אדמור מגיע, עוד מזקני ראש ישיבה מגיע, עוד רבי חולץ את הפלץ, מראה פנים שוחקות מול המצלמה, ועוד רב עולה על הדוכן, ועוד ועוד… השיא הגיע הרבי מבלגיה עם בגדי שבת משתתף, נצחון סוחף.
  הדרשות מתקדמות, בוכים ומוחים, דרשן מבורו פארק, ודרשן מבני ברק, נואם מארגנטינה, ושוב נואם ע"י הוק-אפ מירושלים עיה"ק בשם כל חברי הבד"ץ העדה, ציון במר תבכה וירושלים תתן קולה, המשגיח הקטן עולה לגדולה ונעשה ראש ישיבה בין לילה ליום, הקהל מילל ואנשי מעשה מתעוררים ורואים בחוש שיש גזירת גיות על בני תורה.
  הצלחנו!
  ויהי ממחרת הבוקר אור, דער בלאט פושט טלפים בשוק, ועוד גל של מכתבים מגיעים מכל הצדדים, הפעם זה באמעריקא גופא, גלי וואטצאפ רועדים שוב ושוב, כאב מצחיק לזה וצחוק מכאיב לאחר, אם השתתפת בהכינוס אתה מעלה חיוך ובת שחוק, ואם השתתפת בקינות אתה בוכה ובושה, זה חליפתך וזה כפרתך. הארוני לא מפרגן הצלחת אחיו, ולא רוצה ללכת להתפלל בש"ק ממש הצגה של ילד בן חמש למקרא וכו', כל המאמצים שהושקעו ע"י הבריונים של הארונים ממנרו, דגל התורה, אגודת ישראל, השטימניסטים, וש"ס וכו' כדי לסכל את הצלחת העצרת לא עלו יפה. הקב"ה היה בעזרו שהעצרת יצא לפועל.
  ועכשיו מהו האמת? האמת היא שיש גיוס בפועל ממש, מי יודע, אחרי העצרת שהצליח למעלה מדרך הטבע כולנו כבר לא נבוכים, כולנו כבר יודעים האמת, שיש גזירת גיוס, כולנו לא מטושטשים, וכולנו מחכים על גל של מכתבים של השבוע הבאה, פרשת קורח אתה הבא בתור. אבל עכשיו כולם יודעים ומודים בבירור גמור, שיש חידוש גזירת גיוס בפועל על בחורי ישיבות. וועד הישיבות מגייסים בחורי ישיבה, הם משתפים פעולה עם הצבא ר"ל עבור בערך מליון ₪ שקבלו השנה ממדינת השמד, הם [הועד הישיבות] משתפים פעולה בגזירת הגיוס שנתחדש ע"י חברי כנסת החרדים!!!!!! בשליחות הגדולים שלהם של המועצת גדולי וכו' ר"ל, וכל הצרות שיש לעם ישראל אך ורק בגלל גזירת הגיוס, ואנו אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים.

  יודע ספר |
  הגב