מחאה על מעצר נכדו של האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק

מחר בצהריים צפויים לצאת אלפי מפגיני העדה החרדית להפגין בכיכר השבת בירושלים, במחאה על מעצר נכדו של האדמו״ר מתולדות אברהם יצחק

מחר (ראשון)בשעה בצהריים צפויים לצאת אלפי חרדים להפגין בכיכר השבת בירושלים, במחאה על מעצר נכדו של האדמו״ר מתולדות אברהם יצחק -אברהם יצחק טויב – שנעצר בשל עריקות.

בחמישי הגיעו עשרות מוחים באוטובוס מאורגן למחות לידי כלא 6 שם עצורים מספר חרדים על אי רצונם להתגייס לצבא. בין העצורים, נכדו של האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק, אברך צעיר שנישא לפני שנה. כמו"כ יושבים בכלא אברכים ממגוון חסידויות, ויז'ניץ, סרט ויז'ניץ ועוד.

במשך כמה ימים נעשו ניסיונות רבים מול הרשויות, בין היתר גם על ידי חבר כנסת חרדיים שפעלו כדי להביא לשחרורו של הנכד, ולאחר שאלה כשלו, החליטו עסקני החסידות להכריז על הפגנת זעם על דבר מעצרו של הנכד.

האדמ״ר מתולדות אברהם יצחק ישתתף בהפגנה, ואיתו גם ראשי העדה החרדית. האדמו״ר צפוי לנאום לדבר מול האלפים במקום. לאחר סיום ההפגנה בכיכר השבת יצאו האלפים אל לשכת הגיוס ברחוב רש״י בעיר כדי ״למסור את נפשם נגד גזירת השמד״ כך נכתב במודעה אחת ״לאחר ההפגנה נצא באש קודש אל עבר לשכת הגיוס שם השמד, למעמד מסירות נפש". במודעה נוספת נכתב "לעצור בעד מגיפת השמד" ו"להניף את דגל המלחמה".

זרז נוסף להפגנת האלפים הוא מעצרם של שני אברכים חסידי ברסלב שנעצרו בדרכם לאומן. לטענת העסקנים בחסידות, מדובר בשני אברכי משי שאין שום ספק שתורתם אומנותם. וכל מעצרם היא התנכלות ללומדי התורה החרדים לדבר השם.

צפו בהפגנה שנערכה בחמישי מול כלא 6

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איך לאדמור”ים אין פחד מאף אחד להוציא אלפי שקלים מאברכים למען האגו שהיו אצלם אלפי אנשים. מספרי כי פעם ניפגשו שני אדמורים בשבת בראשית אחד שאל את השני כמה אנשים היו אצלך בר”ה הרבי אמר בין ארבע לחמש אלף איש. חלק מהאדמורים: באיאן, צאנז, דושינסקי, בעלזא [הרבי ז”ל היה מבקש שישאר מנין בכל שטיבל ושטיבל], גור לפחות לא סוגרים את השטיבלך בר”ה יוה”כ יש אופציה לאברך להישאר בבית בחג... בושה וחרפה ממה שנעשה, אלפי אלפי שקלים אברכים משלמים להגיע לרבי לתת לרבי נחת שיש מספיק בשר תותחים, אברכים מגיעים מחו"ל כרטיס 1000 דולר ועוד הוצאות, הגיע הזמן שהאדמורי"ם האכזרים האלו לא יתנו להגיע לחגים וכל יהודי ישאר בביתו עם משפחתו. הגיע הזמן להבין שהרבי היום לא מוכר כלום לציבור רק עדר או קופ”ח כן קופת חולים, וכל הנסיעה לר”ה הרבי בעצמו יודע שהוא לא עושה כלום בשמים למי שבא אצלו

  מאת חסיד חכם גדול שליט"א

  איך לאדמור”ים אין פחד מאף אחד להוציא אלפי שקלים מאברכים למען האגו שהיו אצלם אלפי אנשים. מספרי כי פעם ניפגשו שני אדמורים בשבת בראשית אחד שאל את השני כמה אנשים היו אצלך בר”ה הרבי אמר בין ארבע לחמש אלף איש.

  הרבי השני שאל כמה היו אצלך אמר 140 אלף, הרבי הסתכל בעינים גדולת, הרבי השני ענה ואמר מה זה משנה איפה מוסיפים את האלף לפני או אחרי.

  חלק מהאדמורים: באיאן, צאנז, דושינסקי, בעלזא [הרבי ז”ל היה מבקש שישאר מנין בכל שטיבל ושטיבל], גור לפחות לא סוגרים את השטיבלך בר”ה יוה”כ יש אופציה לאברך להישאר בבית בחג.

  אבל בויזניץ שכל השטיבלך נסגרים לר”ה
  מי לוקח אחריות על מליוני שקלים
  כל נשות החסידות חייבות להגיע לב”ב
  רק שם יקבלו שנה טובה חחח

  פעם היו נוסעים לרבי לר”ה פעם בכמה שנים, למי היה כסף לנסוע כל שנה, בחצר לא עלה כסף ‏להיות שם, היה חברה שהיו מכינים אוכל וצרכים אחרים אבל היום מפחיד ונורא
  דירה בב”ב לשלוש ימים 3000 ש”ח
  טנדר הלוך 800 חזור 800
  ואוכל $$$וכיסוי של כלי מיטה עוד $
  ולסחוב ולסחוב….

  בירושלים מגיע ל7000 אלף ש”ח דירה לשלוש ימים

  מקומות בבית המדרש לאבא ושלוש ילדים עוד 1800 ש”ח עוד שני ילדות בעזרת נשים עוד 900 ש”ח ובסוף יקבלו תמיכה לחג 1000 ש”ח.
  בושה וחרפה ממה שנעשה, אלפי אלפי שקלים אברכים משלמים להגיע לרבי לתת לרבי נחת שיש מספיק בשר תותחים, אברכים מגיעים מחו"ל כרטיס 1000 דולר ועוד הוצאות, הגיע הזמן שהאדמורי"ם האכזרים האלו לא יתנו להגיע לחגים וכל יהודי ישאר בביתו עם משפחתו.

  יש 54 שבתות בשנה שהרבי יואיל בטובו כל שבת להיות בעיר אחרת פעם ב”ב פעם בחיפה פעם באלעד פעם בערד פעם בירושלים פעם ברית גת פעם ברכפלד פעם בבית שמש פעם בביתר פעם בהר יונה בכל עיר שלוש שבתות בשנה ושאותו אדמו"ר יסע פעם בשנה לחודשים לחו"ל במקום בשוויץ על ההרים כל שבת למקום ריכוז חסידים אחר ככה הקשר בין הבחור ‏לרבי יהיה בריא מה בחור יכול לראות את הרבי כשהוא בין 5000 אלף איש בר”ה, אברכים יברכו את הרבי על היוזמה

  והרבי שירצה מפגן כוח יעשה שלוש ימים בשנה גיוס כללי מ1 בצהרים עד 8 בערב, פעם ביורציט של אביו הקדוש ש80 אחוז מהציבור לא ראו אותו, ויספר שהיה מלאך צבקות השם, ופעם ביום ההצלה שסבו זכה לעלות לארץ ישראל ולקנות מגרש לבנות בנין שהבית כנסת 100 ממ”ר, ומעל יש שני קומות דירת פאר משכן קודש של רבותינו 400 מטר רבוע. ופעם שלישית שהרבי יעשה כאילו עשה סיום מסכת שיתן כמה שקלים לאברך שילמד והרבי יעלה ויגיד סיום ויעשה סעודה לכבוד התורה ולכבוד המצלמה…

  הגיע הזמן להבין שהרבי היום לא מוכר כלום לציבור רק עדר או קופ”ח כן קופת חולים, וכל הנסיעה לר”ה הרבי בעצמו יודע שהוא לא עושה כלום בשמים למי שבא אצלו.

  מאת חסיד חכם גדול שליט"א |
  הגב