הפגנת ענק נגד מיכל האמוניה בחיפה

ההפגנה הגדולה ביותר בעיר אי פעם בנוגע לאיכות סביבה{סכנה}

אלפים הגיעו להפגנה היום כנגד מיכל האמוניה .עובדי עיריית חיפה, תלמידים ותושבים מודאגים הגיעו להפגנה הגדולה ביותר בעיר אי פעם בנוגע לאיכות סביבה. ביהמ"ש המחוזי בחיפה ידון היום בערעור שהגישה חברת חיפה כימיקלים נגד החלטת ביהמ"ש לעניינים מקומיים להשבתת מיכל האמוניה

כ-3,000 בני אדם מפגינים הבוקר (יום א') מול בית המשפט המחוזי בחיפה, שדן בערעור שהגיש מפעל חיפה כימיקלים על החלטת בית המשפט לעניינים מקומיים, לסגור את מכל האמוניה.
בית המשפט לעניינים מקומיים קבע כי המיכל ייסגר בתוך עשרה ימים, מועד שחלף ביום שלישי האחרון, אולם בית המשפט המחוזי אפשר למפעל להמשיך ולפעול עד לערעור שיישמע היום. מדובר בהפגנה הגדולה ביותר שהייתה בחיפה אי פעם בנוגע לאיכות סביבה. אך כבר בתחילת הדיון אמרה השופטת, שרון נתנאל, כי על הנוכחים "להירגע", כיוון שלדבריה "בסופו של הדיון היום אני לא אגיד שצריך לרוקן את המכל תוך עשרה ימים. זה לא ריאלי".

ההערכות המשפטיות הן שביהמ"ש המחוזי יחליט לוותר על הדיון מאחר ורק בשבוע שעבר השר להגנת הסביבה זאב אלקין לא חידש את היתר אחזקת הרעלים
של חיפה כימיקלים, וקבע שבתחילת יוני המיכל יושבת בכל מקרה ואסור יהיה למלא אותו או לרוקנו. בקרב המפגינים נרשמו הבוקר עשרות בני נוער מחיפה וערי המפרץ שהשביתו את הלימודים כדי להשתתף בהפגנה.

"אנחנו אומרים 'די' למכל הזה", צעקו המפגינים. "הגענו כדי שיעפו את כל המפעלים הפטרוכימיים", צעקה אחת המפגינות. "אנחנו חולים בסרטן!", התריעה. אחד אמר: "אנחנו אומרים די למחדל הזה". מבית הספר הראלי הגיעו תלמידים אף שבבית הספר התריעו שלא יתחשבו בהפגנה כהצדקה לחיסור. "אני אוהב את העיר, אני רוצה להמשיך לחיות פה, אבל לא נוכל לעשות זאת אם המכל יישאר", אמר אחד מהם. "העם דורש אמוניה לגרש", המשיכו לצעוק המוחים ברקע.
צילומים:דוברות חיפה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.