הפוליטיקאים החרדים בפוסט טראומה

לאחר העלייה המטאורית בסקרים של לפיד, במפלגות החרדיות העבירו מסרים מפייסים כי הם לא מתכוונים להפיל את הממשלה "אין לנו כוונה להפוך את הנושא למשבר פוליטי מתמשך", הודיע השבוע אחד מבכירי יהדות התורה לשר בממשלה.{ אפקט השבת}

לאחר העלייה המטאורית בסקרים של לפיד, במפלגות החרדיות העבירו מסרים מפייסים כי הם לא מתכוונים להפיל את הממשלה "אין לנו כוונה להפוך את הנושא למשבר פוליטי מתמשך", הודיע השבוע אחד מבכירי יהדות התורה לשר בממשלה, כך מפרסם זאב  קם במקור ראשון. .

הפוליטיקאים  החרדים נמצאים  בפוסט טראומה. "הם מאוד נלחצו", טוען גורם בכיר בקואליציה . "הם עכשיו באווירה שונה לגמרי ופשוט מחפשים בכל מחיר לא לריב. הם קלטו בענק שאי אפשר להמשיך ככה", הוסיף.

הח"כים החרדים נכנסו להלם  קרב בשבוע האחרון  לאחר ההד הציבורי השלילי שהגיע  בעידוד התקשורת.

בנוסף, הסקר שהתפרסם השבוע בחדשות 2 והראה שיאיר לפיד הוא המרוויח הגדול מכל חילולי השבת החליטו במפלגות החרדיות להוריד פרופיל בתקופה הקרובה.

 

"למרות הטענה שנתניהו הפסיד מבחינה ציבורית בעקבות המשבר, היה פה מהלך מחושב מצדו", הסבירו גורמים בכירים במערכת הפוליטית למקור ראשון.  נתניהו היה מוכן לחטוף את הביקורת הקשה בסיפור הרכבת, במטרה למנוע משבר חריף בהרבה בסוגיית פתיחת המרכולים בשבת. "אחרי הרעש הציבורי שנוצר סביב עבודות הרכבת בשבת, ואחרי השבתת הרכבת ביום ראשון, החרדים לא יוכלו לדרוש מנתניהו להיכנס פעם נוספת ללוע הארי, ועוד בנושא שנחשב לרגיש הרבה יותר – פתיחת או סגירת המרכולים בשבת", מדגישים הגורמים.

נתניהו נשכב על הגדר עבור החרדים, ולכן עכשיו יוכל להוריד אותם מהדרישה לקבל בממשלה החלטה על סגירת מרכולי הקניות בשבת. "נושא המרכולים הוא בלתי אפשרי לפתרון בעיתוי הזה, שהוא עיתוי קטלני, ולכן כולם יתנהגו מאוד בזהירות", מעריך  גורם בכיר בקואליציה. "אל תופתע אם יוחלט לדחות את העיסוק בנושא בכמה חודשים. והרי לך הסבר מדוע נתניהו היה מוכן לספוג את המתקפות בנושא עבודות הרכבת".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.