הרפורמים מגיבים על ליצמן: "ברוך שפטרנו"

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות החלטתו הדרמטית של שר הבריאות יעקב ליצמן בגין חילולי השבת ברכבת הקלה

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות החלטתו הדרמטית של שר הבריאות יעקב ליצמן בגין חילולי השבת ברכבת הקלה.

ח"כ מירב בן ארי אמרה בתגובה להודעת ליצמן כי "ליצמן הוא שר בריאות מעולה, מאכזב מאוד שהוא כבר לא יהיה חלק מהממשלה. מבינה את שיקוליו אבל זאת בהחלט אכזבה. הוא אדם ישר והגון ואיש עשייה מצויין וכן גם מוטי בבצ'יק זו אבידה גדולה".

בעקבות התפטרותו של שר הבריאות יעקב ליצמן אמרה ח"כ כהן פארן כי היא מברכת על התפטרותו של שר האנטי בריאות שהנהיג שנים קו אנטי בריאותי לאזרחי ישראל בכך שדאג למסמס את נושא זיהום האוויר המסוכן במפרץ חיפה וגם הרעיל את אזרחי המדינה בפולואור במי השתייה.

"הייתי יכולה לחשוב על סיבות טובות פי כמה להתפטרתו של השר. השר ליצמן לא היה שר הבריאות אלא האנטי-בריאות שחבר לתעשיות בחיפה ודאג להסתיר את אחריותן לתחלואה הגבוהה סביב המפרץ, חבר לחברת פיליפ מוריס ומנע מאבק אמיתי בעישון והתקפל מול דרישתן של חברות המזון להפסיק פרסום נגד צריכת המזון השומני ורווי הסוכרים שהן משווקות."

כהן פארן הוסיפה כי:"בסוף הוא התפטר כשהוא מבקש לפגוע שוב בציבור ולגרום להשבתת הרכבת באמצע השבוע. אלה היו סדרי העדיפות שלו."

בעקבות התפטרותו של השר ליצמן מהממשלה, אומר בתגובה הרב עו"ד אורי רגב, מנכ"ל עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון כי "על התפטרותו של ליצמן ראוי לברך "ברוך שפטרנו". יש להצטער על כך שליצמן נענה ללחציו של אדונו הרבי מגור, ונתניהו מסרב להיענות לרצונות של הציבור שבחר בו ורוצה ממשלה ללא המפלגות החרדיות".

על פי מדד הדת והמדינה 2017 של עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון, ונערך על ידי מכון סמית, 66% מהציבור היהודי בישראל תומכים בממשלה ללא המפלגות החרדיות. עמדה זו תקפה גם לגבי מצביעי מפלגות הקואליציה האזרחיות: 60% ממצביעי הליכוד, 66% ממצביעי כולנו ו 86% ממצביעי ישראל ביתנו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.