הפורום לשויוון בנטל זועמים על לפיד: "4 שנים – החרדים לא יתגייסו אחר כך הם יכנסו לקואליציה וישנו את החוק"

לאחר מערכת בחירות סוערת והסתה לשוויון בנטל שהביאה להישגים ללפיד ואנשיו מתקוממים – בפורום בשויוון בנטל כנגד אותו האיש וחברי מפלגתו על כך שלא הצליחו להביא לגיוס בחורי הישיבות באופן מידיי.

" יאיר לפיד צריך ללמוד לקח מאביו טומי לפיד ז"ל אשר בתקופתו ההשתמטות החרדית הגיעה לשיא". נכתב בהודעה .

בתגובה למתווה הגיוס החדש שפורסם היום, אומרים בפורום לשוויון בנטל, אשר הוביל את המאבק לביטול חוק טל: ההנחה האופטימית שניתן יהיה להחיל על החרדים גיוס ב2017 – מנותקת מהמציאות הפוליטית- בעוד 4 שנים תהיה ממשלה אחרת והדבר הראשון שהחרדים ידרשו זה ביטול החוק הנוכחי.

עוד אומרים בפורום : "לצד שבחים על כך שלפיד שם את נושא השוויון בנטל בראש סדר העדיפויות שלו, אנחנו מביאים חשש כבד ממתווה הגיוס שפורסם. יש להזכיר ללפיד שבקיץ האחרון יותר מ-30 אלף ישראלים יצאו לרחובות כנגד מתווה יעלון –וכעת המתווה הזה נכנס בדלת האחורית.

מתווה יעלון מדבר על יעדי גיוס ולא על מכסות. אין סנקציות פליליות על משתמטים, ואין הפחתת תקציבים לישיבות-הכל וולונטרי. לצד זה, תוכנית לפיד לתקופת מעבר של 4 שנים איננה ריאלית במציאות הפוליטית הישראלית – ולא ניתן לדעת מה יהיה בעוד 4 שנים כאשר המפלגות החרדיות יחזרו לממשלה.

לפיד צריך ללמוד את הלקח מאביו טומי ז"ל – בתקופתו כשר משפטים, החרדים היו מחוץ לממשלה, ולכן הציבור היה "רדום" – ודווקא בתקופה זו השתמטות החרדים הגיעה לשיאה הכואב ביותר. דווקא בשנים האחרונות הייתה התקדמות מסוימת בשילובם של החרדים בשירות צבא ואזרחי, ואנחנו חוששים שעצירת התקדמות זו – מסוכנת לערך השירות בישראל.

עוד דורשים חברי הפורם לגייס את בנות הסמינירים, "לא יכול להיות שנושא הנשים החרדיות נשאר נושא שלא מדברים עליו. מדוע לא נותנים לנשים את ההזדמנות לפחות לשירות אזרחי? מדוע כופים עליהן חיים ללא תרומה לקהילה-למה מחליטים בשבילן?

בפורום: מתכוונים בימים הקרובים לפנות בבקשת פגישה אל המנהיגים הרלוונטיים: לפיד-שר האוצר , לבני-שרת המשפטים וליברמן-יו"ר ועדת חוץ וביטחון – הם האנשים אשר יקבעו את גורל חוק הגיוס -כולם היינו באוהלים שלנו והיו איתנו בקשר מצוין בשנה האחרונה ואנחנו מקווים שמה שרואים מהשלטון יישאר אותו המראה… הציבור בישראל הוכיח בשנתיים האחרונות שהוא מאד אינטליגנטי ויודע להבדיל בין עשייה לבין מריחה – ואנחנו נשארים על המשמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.