הפורש הבא? כבל: "אחליט בתוך שבועיים"

הח"כ הותיק שלוטש עיניים לתפקיד יו"ר קק"ל אמר בראיון לערוץ 20 כי מופעלים עליו לחצים כדי שישאר בכנסת

עונת הפרישות נמשכת? אמש העניק ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ראיון לערוץ 20 במהלכו הוא חשף כי הוא שוקל ברצינות פרישה מהכנסת. לטענת כבל, תכניותיו להתמנות ליו"ר קק"ל הן אלו שעומדות בבסיס השיקולים.

כבל אמר בראיון כי הוא צפוי לקבל את ההחלטה בתוך שבועיים. יצוין, כי אם אכן יפרוש כבל מהכנסת, הרי שהוא יהיה הח"כ השלישי שעושה זאת בתוך חודש, כשקדמו לו שי פירון (יש עתיד) ושרון גל (ישראל ביתנו).

בניגוד לפרישה הצפויה של שי פירון, זו של הח"כ מישראל ביתנו התרחשה במפתיע ולוותה בהודעה לקונית – מה שנתן את האות להפרחתן של ההערכות ותהיות רבות אל חלל האויר.

הפרשנית הפוליטת של 'גלובס', לילך ויסמן, מפקת כיוון חשיבה מענין לפתרון התעלומה. "בשבועות האחרונים נפגש גל עם כמה אנשי תקשורת במטרה מוצהרת למצוא עבודה. הוא סיפר שנמאס לו מהכנסת. בלשכת התעסוקה היו ודאי אומרים שמספר הימים שעבד במשכן פועל (כ-45 יום לאחר ניכוי פגרות וחגים) לא היו נחשבים כמאמץ אמיתי להיקלט בעבודה", כותב ויסמן בטורה השבועי בעיתון.

ויסמן מרחיבה: "בהתחלה ליברמן דווקא היה מרוצה מהטאלנט שגייס למפלגה. הוא סיפק את הסחורה, הביא קהל צעיר ורענן למפלגה שספגה מכה קשה, התבטא בחריפות נגד חנין והזועביז, התלהם במליאה, אבל אז התעורר אצלו החשד שבמקביל לפרובוקציות ילדותיות בפייסבוק, מפלרטט הח"כ הטרי עם הקואליציה. בכנסת מספרים שבשבועות האחרונים התקיימו גישושים בין גל לקואליציה במטרה לקבל את קולו ותמיכתו. לי כל גל נושא משכורת.

בישראל ביתנו הבינו שגל הוא החוליה החלשה שעלולה לפרק את הסיעה. ואז הגיעה ההצעה המפתה מערוץ 20 שלגל היה קשה לסרב לה. קשה להאמין שהערוץ, שעל אחד מבעליו נמנה מיכאל מירילשוילי, המקורב מאוד לליברמן, "גנב" לו חבר כנסת ללא ידיעתו מתחת לאף. מירילשוילי, איש עסקים ופילנטרופ ישראלי-גיאורגי היה חבר בכמה הנהלות של חברות מתחום האנרגיה, היה בעלים של ערוץ טלוויזיה בסנט פטרסבורג, הפעיל אתרי הימורים וקזינו וכן שולט בכמה חברות שהוקמו בישראל בשנים האחרונות וגם עוסק בתחום קידוחי הגז בארץ".

"מירילשוילי הופיע בלא מעט כנסים ואירועים לצידו של ליברמן. תהיה זו הפתעה אם יו"ר ישראל ביתנו שנמצא כל הזמן בשליטה מלאה לא ידע על המו"מ המתנהל עם אחד מכוכבי סיעתו. אין מצב שמירילשוילי קדח לליברמן במפלגה והבוס לא ידע", מדגישה ויסמן.

ויסמן מסיימת: "בסביבתו של ליברמן אמרו כי גל בישר ליו"ר המפלגה לפני שבועיים על תחושותיו וזה ביקש ממנו לחשוב. אתמול בבוקר הודיע לו סופית על החלטתו ופרש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.