הפטריוטים מגיבים: "מה עם חופש הביטוי?"(וידאו)

חברי הפאנל בתכנית הפופולארית של הערוץ הימני לא נותרו חייבים מול הביקורת שהוטחה בהם. לקטע המלא {צפו}

לאחר המתקפה החריפה נגד ערוץ 20 על כך שתקפו את נשיא המדינה, החליטו בערוץ להשיב מלחמה. את תוכנית הפטריוטים אמש, פתח המנחה אראל סג"ל כאשר חתיכת דבק דבוקה על פיו, והוא מוחה על סתימת הפיות. הוא ענה למבקרים ואמר: אתם צבועים ולא מוכנים שלמחנה הימין יהיה חופש ביטוי.

בהמשך הביאו דוגמאות שונות כיצד יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג שתקף אותם אתמול הסית נגד המתנחלים כאשר אמר בועידת הנגב והגליל: "אתם מחזיקים את ראש הממשלה במקום הכי עדין, אתם משתקים את הממשלה שוב ושוב כשמיליארדים הולכים אליכם".

גם לדבריו של פעיל השמאל אלדד יניב ששאל אתמול אם הם לא יירגעו עד שירצחו את הנשיא, הגיב סג"ל והזכיר פוסט בו כתב: "זה בדיוק הזמן לעשות לשר התקשורת וראש הממשלה אינתיפאדה למען הדמוקרטיה. יש נושא חשוב יותר מחופש הביטוי?… צאו למלחמה ביחד. נתניהו פחדן". סג"ל סיכם ואמר, "כנראה שלך מותר".

צפו בקטע מתוכנית הפטריוטים בה מגיבים המשתתפים על ההתקפה נגד הערוץ:

אראל סג"ל והפטריוטים מגיבים למתקפה התקשורתית על ערוץ 20. צפו

‎Posted by ‎ערוץ 20‎ on‎ יום שני 14 דצמבר 2015

כזכור, הכל התחיל כאשר בערוץ הטלוויזיה הימני, ערוץ 20, בחרו לפתוח בקמפיין מתוזמן נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין. כך נראה על פי המתקפה נגדו בעמוד הפייסבוק של הערוץ, ובתוכנית הפטריוטים ששודרה אתמול בערוץ. המתקפה נגד ריבלין באה בעקבות השתתפותו בוועידת "הארץ" המתקיימת בניו יורק לצד ארגון "שוברים שתיקה".

בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק הרשמי של הערוץ נכתב: "הגיע הזמן לומר: במוסד הנשיאות אבדו את הבושה. גם אם מוסד הנשיאות יחרים את ערוץ 20, גם אם ערוץ 20 ישלם את המחיר על כך שהוא מנגח את הנשיא המאותרג ביותר בתולדות המדינה, הגיע הזמן לומר את האמת בקול רם:

ריבלין עסוק בלייצג את עצמו ולא את עם ישראל. עם ישראל מאמין בצה״ל, מאמין שהם מסכנים את נפשם עבורנו יום וליל ומאמין שתפקיד הנשיא הוא לתמוך בהם. נוכחותו של הנשיא ריבלין היום בכנס יחד עם הארגון הנאלח ״שוברים שתיקה״ היא חציה של קו אדום ובזיון למוסד הנשיאות. זכותו של ריבלין כאדם פרטי לעשות כל העולה על רוחו, אך כנשיא המדינה אסור לו לירוק בפרצופם של חיילי צה״ל. זה מביש. זה עצוב.

בתגובה להתקפות נגד נשיא המדינה, יצא יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג להגנתו של ראובן ריבלין, ופרסם פוסט חריף במיוחד בה תקף את התנהלותם של עורכי הערוץ. הפוסט נכתב באותה צורה בה נפתח הפוסט של ערוץ 20. "לערוץ 20 נגמרה הבושה".

"מהבוקר תוקפים עורכי הערוץ בפראות את האזרח מספר 1, משתלחים באחד מסמלי השלטון והריבונות החשובים ביותר שלנו, מעזים, בחוצפה שלא ברור מאיפה גייסו, להטיף לו על אהבת ישראל כאילו שהם המציאו את הציונות. ערוץ 20 אמור להיות "ערוץ מורשת", על סמך העובדה הזו הוא קיבל את רשיונו, אבל כלל יסודי ועמוק שיודע כל אדם שמורשת ישראל חשובה לו הוא ש"דרך ארץ קדמה לתורה", ואת זה, כמובן, בחרו לשכוח בערוץ ה"מורשת".

הרצוג המשיך: "נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין מוביל קו חשוב ואמיץ. הוא מגן על מדינת ישראל מעל כל במה, בלי לפחד ממלעיזים עלובים שתוקפים את עמדתו מכל עבר- והוא עושה את זה מתוך הכרה ציונית עמוקה, לא מתנצלת ולא מתחסדת, שבבסיסה, ואולי את זה צריכים ללמוד שם בערוץ 20, מורשת אמיתית של אהבת ישראל ואזרחיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.