הותרו לפרסום שמות ההרוגים בפיגוע בבריסל

הפיגוע הרצחני בבריסל: הותרו לפרסום שמות ההרוגים בפ]יגוע בבריסל: עמנואל ומרים ריבה הי"ד, זוג בשנות ה-50 לחייהם. בתוך כך, חקירת הפיגוע על ידי הרשויות בבלגיה נמשכת

שניים מבין קרבנות הפיגוע אמש בבירת בלגיה הינם זוג ישראלים מתל אביב: עמנואל ומרים ריבה הי"ד, כך מאשר הבוקר משרד החוץ. הודעה נמסרה לבני משפחתם בארץ.

ממשרד החוץ נמסר כי השגרירות הישראלית עומדת בקשר עם המטרה המקומית, ותטפל בהטסת גופותיהם מיד לאחר שהחקירה תאפשר זאת.

גם אמש, שעות לאחר התרחשותה, הנסתר בתקרית הירי בבריסל היה רב על הגלוי. שלושה בני אדם נורו למוות במוזיאון היהודי שבבירה הבלגית, ואחד נוסף נפצע אנוש. ההרוג השלישי הנו עובד המוזיאון, ואילו לגבי מצבו של הפצוע נשמעו ידיעות סותרות במהלך הלילה, חלקן דיווחו כי הוא מת מפצעיו.

הרשויות עצרו חשוד במעורבות במעשה, אך בקהילה היהודית חוששים שמא הרוצח עדיין מסתובב חופשי. הקהילה היהודית במדינה כולה מפוחדת ומתקשה להאמין. האבטחה סביב המוסדות היהודיים בבלגיה הועלתה לרמה הגבוהה ביותר.

צפו בכתבה בערוץ 2 באדיבות רשת
[alooma ref="20m_Belgia_vtr2_n20140524_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

כזכור, התקרית החלה בשעה 15:50 (שעון מקומי). היורה יצא מרכב אאודי שעצר מול המוזיאון היהודי בעיר, וצעד לעברו. מדובר במוסד אשר אינו מופעל על ידי הקהילה היהודית אלא על ידי משרד התיירות הבלגי, ולפיכך הוא פתוח בשבת ואינו זוכה לאבטחה.

בידי היורה היה תיק ספורט. חלק מהדיווחים מציינים כי הגיע למקום כשלצידו אדם נוסף, ועדי ראייה אמרו כי "נראה נחוש". ואז, לפתע, הוא הוציא מתיקו כלי נשק והחל לירות באופן אקראי. מהירי נהרגו שתי נשים בכניסה למוזיאון. אחר כך התקדם היורה לתוכו, וירה בשני גברים. אחד נהרג, והשני, בשנות ה-30 לחייו, הוגדר במצב אנוש.

המשטרה סגרה את האזור במהירות. עם זאת, היורה, שעל פי מקורות משטרתיים היה ממוצא צפון אפריקני והרכיב משקפיים, הצליח לברוח מהזירה. חשוד אחד נעצר, אך לא ברור אם הוא קשור לתקרית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.