הפיגוע בחיזמא: 9 מטענים נמצאו בזירה – בנס נמנע אסון כבד

שעות לאחר הפיגוע בו נפצע קצין באורח קשה מתברר כי רק בנס נמנע אסון גדול בהרבה: 5 מטענים נוספים נמצאו בזירה, נוסף על ה-4 שהתפוצצו. "מדובר באירוע מורכב שרק בנס לר נגמר בצורה טרגית בהרבה"

שני חיילים, אחד מהם קצין, נפגעו אמש באורח קשה וקל מפגיעת מטען חבלה שהתפוצץ בכניסה לכפר חיזמה, ליד פסגת זאב. הקצין נפגע בפניו ופונה על ידי צוותי רפואה שהוזעקו למקום, וחייל נוסף אחר נפצע קל בידו וטופל. אזרחית שהייתה בזירה בעת הפיצוץ לקתה בחרדה וטופלה.

מבית החולים הדסה עין כרם אליו פונה הקצין נמסר כי "מצבו של הקצין קשה, עקב פגיעת פנים וייתכנו פגיעות נוספות". מצבו של החייל השני, כאמור, קל והוא עשוי להשתחרר כבר בשעות הקרובות.

בתוך כך, זמן קצר לאחר הפיגוע התברר כי רק בנס נמנע אסון כבד בהרבה: בזירה נמצאו חמישה מטענים נוספים – נוסף על הארבעה שכבר התפוצצו.

"מטעני הצינור שאותרו נלקחו להמשך טיפול ונטרול ע"י כוחות צה"ל ומשטרה".

כוחות הביטחון מוסיפים לחקור את האירוע תוך ניסיון לשים את היד על מניחי המטענים, אולם כבר כעת ברור כי מדובר בעליית מדרגה של ממש.

"זירה רווית מטענים ברמה כזו זה משהו שעוד לא נתקלנו בו", אמר גורם צבאי והוסיף: "נצטרך לבדוק טוב טוב כיצד הצליחו מחבלים להניח כ"כ הרבה מטענים מתחת לאף של בכוחות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.