האדמו"ר מבעלזא סידר קידושין בחתונת מכנובקא(וידאו)

הצעד מהווה את השיא של תהליך השלום הין החצרות שהיו מצויות בסכסוך עמוק מזה כמה עשורים. צפו בתיעוד {הפיוס ההיסטורי}

היסטוריה הערב בבני ברק: האדמו"ר מבעלזא הגיע הערב לעיר שם סידר קידושין בחופת נכדת הרבי ממכנובקא באולם האודיטוריום העירוני בשכונת רמת אלחנן וזה לאחר נתק ממושך של עשרות שנים, ופיוס שהחל במהלך השנתיים האחרונות והגיע הערב לשיאו.

במהלך החופה נרשמו כמה רגעים היסטוריים, הבולט היה כאשר הנגיד אליש אנגלנדער מבולטי "המורדים" נגד הליך הפיוס בין החצרות, ששימש כ"עד" בחופה לחץ את ידו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא .

בקריאת הכתובה כובד האדמו"ר מיערוסלב. ובברכות כובדו גאב"ד מאקאווא, האדמו"ר מקרלין סטולין, האדמו"ר מרחמסטריווקא, גאב"ד ביליץ והאדמו"ר ממכנובקא. האדמו"רים נעמדו לריקוד משותף לאחר מעמד החופה במשך דקות ארוכות.

https://vimeo.com/146769524

נהרות דם רע חלפו במרוצת השנים בין שתי החסידויות. שורש הסכסוך החל בשנות השמונים, אז פורשי חסידי בעלזא שלא קיבלו את מרותו של האדמו"ר מבעלזא הנוכחי חברו לאדמו"ר ממחנובקא שלצד היותו ממשיך דרכו של האדמו"ר ממחנובקא הקודם הוא אף נינו של האדמו"ר השלישי של חסידות בעלזא.

מי שמנע עד עתה את ההסדר הסופי והמוחלט הם קבוצת חסידי מכנובקא בלונדון הנאמנים לדרכו של האדמו"ר הקודם ממכנובקא ומחזיקים כספית את מוסדותיו של האדמו"ר ממכנובקא בארץ, הטוענים כי כל עוד השימוש העצמי בשם 'בעלזא' ייתקל בהתנגדות גורפת של חסידות בעלזא בירושלים, אין מקום לפיוס מוחלט בין הצדדים. ממובילי המרד הוא הנגיד אליש אנגלנדר.

אך הערב הפיוס הגיע לשיא כאשר בחתונה נכחו גם זקני חסידי מכנובקא מלונדון שלא ראו עד כה בעין יפה את הפיוס בין החצרות. אמש הוצבה מודעה תחת הכותרת 'מכנובקא-בעלזא' בעמוד ראשון ב'המודיע', המודעה מלמדת על הפשרה אליה הגיעו שני הצדדים בדרך לכינון הפיוס ההיסטורי.

צילום: בעריש פילמר
צילום: בעריש פילמר

IMG_7944[1]

IMG_7968[1]

IMG_7896[1]

IMG_7932[1]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.