"אם 20 אנשים יצעקו 'שייגעץ' עשינו מה שר' שמואל רוצה"(הקלטה)

מקורבו של ראש הישיבה הוקלט בדברים מסעירים נגד הקבוצה היריבה (נחומיסטים) וחשף טפח מהמאבק המר המתרחש בין הצדדים{הפילוג ב'גרודנא'}

הפילוג בישיבת 'גרודנא' באשדוד הכפופה ל'פלג הירושלמי' ממשיך לעורר תככים בקרב הקהילה באשדוד. מקורבו של ראש ישיבת 'גרודנא' הגר"מ שמידע, יעקב הימלפרב הוקלט בדברים מסעירים נגד הקבוצה היריבה (נחומיסטים) וחשף טפח מהמאבק המר המתרחש בין הצדדים: "הם אויבי עמך, שייגעץ' חזור בך! עד מתי תנקום בראש ישיבה".

כפי שנחשף לראשונה ב'קוקר', ישיבת 'גרודנא' התפצלה בשל קרב מר המתחולל בין תלמידיו של הרב נחום רוזנבלט (נחומיסטים) שכיהן בעבר כראש הכולל של הישיבה לבין תלמידיו של ראש ישיבת 'גרודנא' רבי משה שמידע (שמידעיסטים) חתנו של הגרד"צ קרלינשטיין זצ"ל.

יעקב הימלפרב הנחשב לאחד ממקורביו של ראש ישיבת 'גרודנא' הגאון רבי משה שמידע ונמנה על פלג ה'שמידעיסטים' הוקלט בשיחה בפני בוגרי 'גרודנא' בקו הפנימי של הישיבה שם יוצא בחריפות נגד הרב רוזנבלט ותלמידיו, לטענתו, הם מדברים סרה בגאון ר' שמואל אוירבך ולא נשמעים בקולו.

וכה דבריו: "מורי ורבותיי עד מתי? עד מתי? ר' שמואל אומר, למה שותקים? צריך לעשות משהו, אי אפשר דבר כזה שהכלבים ינבחו והשיירה עוברת".

"הכל מגיע הכל זה העונש שלנו בגלל שאנחנו לא שמענו הרי, כמו שר' שמואל אומר כמה וכמה פעמים, הענין של משה שהפטירה של אהרן הייתה בגלל שלא מספיק היו דבוקים בו, ואנחנו הרי, אחרי ששמענו את התוכחות הגדולות מהרב לף שליט"א למי שמבין, וכפי שנתבאר ונתברר העניינים, איך נמשיך ככה לשבת ולשתוק?".

"אני חושב להודיע כאן, באמת תכנית אני מקווה שהציבור יקבל את זה אדרבא צריך שלכל אחד ואחד מהשקצים, נתחיל בחצקלעך, שמחה רוזנבלום (מראשי הפלג של רוזנבלט) , עם פיו המשוקץ שפער את פיו נגד אור העולם רבן של ישראל, לא יאומן כי יסופר, יהודי שדרך בבית מדרש של הרב קרלינשטיין ככה ידבר, זה לא יאומן בכלל שככה יהודי ידבר, איך שהוא פער את פיו אני לא יכול לחזור, המושחת הקטנצ'יק 'דוברוב' קטן קטן קטן, קטן אבל בהשחתה הוא גדול!".

הרב משה שמידע במסירת שיעור בהיכל ישיבת 'גרודנא'
הרב משה שמידע במסירת שיעור בהיכל ישיבת 'גרודנא'

"איך שהוא דיבר, הוא עשה בירורים מי הם רבותנו, שמחה, מקומך לגהנום! מורי ורבותי עד מתי נשתוק? כל אחד ואחד מהאנשים האלה, וגם הגורו הגדול בכבודו ובעצמו מהדרייע'ר (ר' נוחע'ם רוזנבלט), אני חושב שהאצילות של הראש ישיבה (ר' שמואל) ,שזה התואר שהוא מצא על זה זה מבהיל על הרעיון, רק לקרא לו 'דרייע'ר' , אנחנו יודעים מה הוא באמת, הראש ישיבה ככה באצילות נפשו נזהר לא להגיד מילים, מילים כה נוקבות מדאי.
הלא אם הוא היה כאן היום הוא היה קורא לו מחטיא הרבים".

"רבותי אני מתפלל על האנשים האלה ב"ולמלשינים" . אני לא יודע בנוסח אשכנז היכן זה נכנס, אבל בנוסח ספרד זה בכל "אוייבי עמך" אוייבי עמך !! ר' שמואל טבע שהישיבה שלנו זה הישיבה של כלל ישראל. ומי שאויב של הישיבה זה אויב של כלל ישראל, אני ממש לא יודע בנוסח אשכנז איך זה נכנס, אבל אני מאמין באמונה שלימה שאנשי כנסת הגדולה רמזו את הכל בתפילותיהם, את כל הדברים הנצרכים וזה נכנס, ומסתבר שהמקום זה נכנס זה בעל המלשינים".

"מורי ורבותי הגיע הזמן למעשה, אני חושב אני מציע, שכל אחד ואחד ילך אל אחד, לא צריך לתת להם את האפשרות להפוך לנרדפים, כל אחד לפי שיקול דעתו, אבל ביחיד ללכת לכל אחד להגיד לו, שייגעץ' חזור בך !! עד מתי תנקום בראש ישיבה".

"תצא כבר מהגהנום שאתה נמצא בו, אני לא אומר לך שתלך לגהנום, כי אתה כבר בגהנום! אני לא אומר לך שתלך לגהנום, אני לא אומר לך תלך לעזאזל. תצא מעזאזל !! תציל את עצמך ברגע האחרון מהעזאזל. רבותי אפשר להגיד, אפשר ללכת לכל אחד ולהגיד את אשר על ליבו. תגיד לו תרחם על עצמך, אתה קברת את עצמך נצח. מחטיא הרבים. מחטיא הרבים זה נורא נוראות!".

"הדעת נוטה שאם על כל אחד יצעקו 20 אנשים לפחות, זה נקרא שעשינו מה שר' שמואל רוצה… אני באתי לראש ישיבה והוא דחף אותי בידו, אתם לא תאמינו הוא דחף אותי ממש, כלומר תעשה משהו מועיל. הוא לא הסכים לשמוע שאלות הוא ממש דחף אותי, אתם לא תאמינו".

"רבותי! עד מתי, עד מתי, רשעים יעלוזו ונחלתך יענו. שילכו לרוזנבלטים ויגידו להם עד מתי. רבותיי מי לה' אליי, מי לה' אליי מי לה' אליי!"

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האמת על מטורפי שמידע נחשפת. בושה וחרפה שכך מדברים מקורבי ראש ישיבה על הגאון ר' נחום רוזנבלט. גורו לכם מיום הדין!

  יוסי |
  הגב
 2. כאשר עשיתם יעשו לכם הקב"ה לא שוכח כלום סוף ההזויים מגיע……….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מכיר מעט את הגר"מ שמידע, אינני מאמין שהסגנון הזה לרוחו!

  לא בול עץ |
  הגב