הפילוג בציבור הליטאי: אברכים נזרקו מכוללים – ומי הוא ראש הישיבה שמתווך בניסיון להגיע לפיוס? הפרטים

סערת הפילוג בציבור הליטאי: בשעה שהדיו טרם יבשה על סיכומי מערכת הבחירות, בעולם התורה והישיבות מלקקים את הפצעים – בעקבות הצבעתם של אלפי בני תורה ל'עץ' .

בהיכלי הכוללים והישיבות לא מפסיקים לדוש בנושא החם והלוהט שמעסיק את הציבור הליטאי.  מספר ראשי כוללים כבר הודיעו כי אותם אברכים שהצביעו לעץ  ישלמו תג מחיר ויזרקו אחר כבוד מהכוללים.

בכמה כוללים כבר דווח על גל זריקות של אברכים, וישנם אברכים שאינם מסוגלים לדור בכפיפה אחת עם נאמני מרן הרב שטיינמן וכבר הודיעו לראשי הכוללים שהם עוזבים את הכוללים.

אברכים בכולל  'עטרת שלמה' של סורצקין  סיפרו ל'קוקר' ואמרו כי, "המצב  בכולל נהיה בלתי נסבל, במהלך היום  מתווכחים על הנושא הטעון, וכבר הדבר גורם לביטול תורה שאין הצר שווה בנזק המלך".

הציבור הליטאי גילה: שתשמ"ט היא רק אפיזודה חולפת, לעומת אירועי חורף תשע"ד שמאפילים על בחירות תשע"ד בו מתחוללת רעידת אדמה של ממש בתוככי  עולם התורה.

ויש מי שמנסה לפשר: ל'קוקר' נודע, כי ראש ישיבת סלבודקא הגאון רבי דוב לנדאו מנסה להרגיע את הרוחות ולהביא לשלום בתוך המחנה הליטאי, "ראש הישיבה נפגש עם הגורמים הרלוונטים במטרה להביא לאחדות השורות", כך טוענים לנו בסביבתו.

וליאיר לפיד לא נותר אלא לחכך את ידו בהנאה.

 

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי שזורק אברך מהכולל עושה את מלאכתו של לפיד נאמנה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יאיר לפיד הינו צדיק יסוד עולם ביחס לנבלי השונאים אשר לא בוחלים בשום אמצעי כולל עלילת דם נוסח נוצרי אלימות שפיכות דמים ביזוי רבניהם הם תוך הסתה שלהם להקצין ולבסוף להתבזות, שלא לדבר על ביזוי תלמידי חכמים מן הצד השני שזה כסף קטן אצלם!
  כל זה במטרה לסתום פיות ולהשלים את שליטתם המלאה בכל נחלות הציבור החרדי אשר רובם בלאו הכי נתונים לשליטתם הרומסת!
  אם אלו בתי הספר והסמינרים שרובם מאוכלסים באליטות שלהם עבור דרך הכוללים עבור לשיבות והכל בשיטת יד רוחצת יד, אפילו דבר תמים כמו בית חולים מעייני הישועה זכה להפיכה נוסח יתד לא נאמן כאשר דוד שפירא ממנה עצמו לדירקטור ודוחק את רגליו של מקים בית החולים ושל חתניו.
  לו היה הדבר צולח בידם לגמרי, או אז היתה נפתחת מלחמת שליטה בין חצרות חזון איש לבין זו שברשב"ם והאמינו לי ששם לא היתה מלחמה פחותה מזו של היום אפילו במילימטר!

  סלמן |
  הגב
 3. המבזה ת"ח אין תרופה למכתו
  ביזיתם הרבי מחבד ומרן רבנו עובדיה ע"ה הא?
  בשמים הגיע מרן נפגש עם הרבי ע"ה ונתגלה שמתקרבת הגאולה
  אז לפני שהוא בא הוא מטפל בליטאים שלא יעיזו להתקרב אליו…

  המבין יבין |
  הגב