הפילוג בש"ס: "דרעי שיקר למועצת החכמים – השטח יחבור לישי" (וידאו)

במחנה ישי שולפים סכינים: "ש"ס הפכה למפלגת שמאל הפנים הימניות של המפלגה נזרקו". בש"ס חוששים ממלחמת עולם בין פעילי השטח ונערכים לקרב: "מי ישמור על מורשת מרן". וידאו

גורמים בכירים במפלגת ש"ס תוקפים הבוקר (ראשון) את יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי בעקבות דחיקת ח"כ אלי ישי מחוץ לשורות המפלגה, הבכירים טוענים: "ש"ס הפכה למפלגת שמאל הפנים הימניות של המפלגה נזרקו".

"כל התפיסה המדינית שלו מושתתת רק על אינטרסים פוליטיים צרים. לדברי הגורמים, הציבור הישראלי לא טיפש. הוא מבין שאריה דרעי חסר עמוד שדרה, יש רק להתפלל שהציבור יידע להפריד בין דרעי למפלגה, אחרת גם חמשת המנדטים שהסקרים צופים לנו יהיו בגדר חלום".

הגורם הוסיף לתקוף: "אריה הבטיח בבחירות הקודמות להביא איתו מנדטים ושיכנע את מרן הגר"ע יוסף שהוא המנהיג שיביא איתו ערך מוסף. אנחנו צופים למלחמת עולמות במפלגה בין הפעילים בשטח שמאסו בהתנהלותו הרודנית של דרעי".

"הוא לא מפסיק לרמות אותנו", "דרעי מוביל את הציבור החרדי-ספרדי לאבדון", "הוא חסר אמינות באופן מוחלט", "האיש פשוט לא השתנה מהפעם הקודמת". אלו רק חלק מהביטויים שנשמעו מפי בכירים בש"ס, חלקם ח"כים בטענות על יו"ר ש"ס אריה דרעי שדחק את אלי ישי מחוץ למפלגה.

"לא ייתכן שדרעי יתנהל בעצמאות ולא יהיה קשוב לקולות העולים מהשטח. חבל שזו צורת ההתנהלות שלו כבר מהרגע הראשון שנכנס לתפקידו כיו"ר ש"ס. היום אנחנו יכולים להגיד בפירוש: כן, אנחנו מתגעגעים לאלי ישי", אמר ל'קוקר' אחד מאנשי התנועה.

בכיר במפלגת ש"ס תקף אמש בראיון לחדשות 2 בחריפות את אריה דרעי ומתח ביקורת על היחס לאלי ישי. הבכיר הזהיר כי יהיה קשה להסביר למצביעים "למה משאירים עבריין מורשע בראשות המפלגה".

"יש להצטער על המצב שנוצר. אלי ישי הוא נכס לש"ס וכך היה צריך להתייחס אליו. עצוב שמפלגת ש"ס מוותרת על דמות ערכית וישרה כמו אלי ישי ומעדיפה להשאיר בצריח עבריין מורשע, אריה דרעי. כיצד נוכל להסביר זאת לבוחרינו?".

אמש החליט חבר הכנסת והשר לשעבר אלי ישי, לפרוש מהמפלגה אחרי 30 שנות חברות בה. זאת לאחר שחבר מועצת חכמי התורה, הג"ר שמעון בעדני, הודיע ליו״ר תנועת ש״ס אריה דרעי כי לאחר תיאום עם נשיא המועצת הגאון רבי שלום כהן, הוא מורה לו שלא לקיים מחר פגישה עם ח״כ ישי, בה היו אמורים השניים להגיע אולי לכדי פיוס.

צפו ישי הבוקר לפני שחרית:

(באדיבות רשת)

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שחכם שלום ילך עם דרקי לעזה לנחם אבו עלי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אני מוחה על כבוד התורה, נא לא להפריד בין רבנים שנותנים דעה בפוליטיקה לחברי כנסת!

   נו |
   הגב
 2. השם דרקי נאה ויפה לו. שטו דרקי שר המשקים דרעי היה בבית סוהר יוסף העלה אותו לגדולה אבל כפר בטובת חברו השאר היסטוריה…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עבדתי עם דרקי ועם רבי ישי. רבי ישי איך שנכנס חיוך מיליון דולר ושלום לבבי. דרקי כמו ספינקס מצרים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב