"שועלים קטנים הטעו את הרב יצחק יוסף"(וידאו)(הקלטה)

אחרי הדברים הקשים שהשמיע הרב יצחק יוסף כנגד ישיבת 'כסא רחמים', מבהיר אחד מרבני הישיבה: "כשמרן זצ"ל היה מגיע לישיבת כסא רחמים זה היה יום חג שלא היו אומרים תחנון. שועלים קטנים הטעו אותו" • אמש בעצרת בחירות של מפלגת 'יחד' בנתיבות רמז הרב יורם אברג'ל כי נחשף לקלטת החדשה שבידי ישי בה מתועד הרב עובדיה אומר על מינוי דרעי: "כפו עלי, לחצו עלי, איימו עלי" • צפו

הפילוג הספרדי: אמש במהלך עצרת בחירות של מפלגת 'יחד' בנתיבות רמז הרב יורם אברג'ל כי צפה בתיעוד בו נראה מרן הגר"ע יוסף זצ"ל אומר בקשר להדחתו של אלי ישי מראשות ש"ס: כפו עלי, לחצו עלי, איימו עלי". צפו בדברי הרב אברג'ל

[alooma ref="dfec5eba09cadc1428d85138d585403b.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 

מדובר ככל הנראה במה שאנשי ישי מכנים "נשק יום הדין", אותה קלטת מסתורית שהם מאיימים לחשוף ברגע האחרון לפני הבחירות. לפי שעה טרם ברור האם ינהגו כך, אך בעצם הדיבורים על הקלטת והעדות שהשמיע הרב אברג'ל בענין, יש כדי לגרום למד הלחץ במטה ש"ס לנסוק.

בתוך כך, בישיבת 'כסא רחמים' הודפים את הביקורת שהשמיע נגדם הרה"ר לישראל, הרב יצחק יוסף, שטען כי בישיבה מנסים להחליף את מורשת מרן וכי מיד אחרי פטירתו הכריזו ב'כסא רחמים' כי עידן הרב עובדיה תם.

הרב רפאל כהן, אחד מרבני הישיבה, אמר הבוקר ל'קול ברמה': "כשמרן זצ"ל היה מגיע לישיבת כסא רחמים זה היה יום חג, לא היו אומרים בו תחנון. אני בטוח ששועלים קטנים המחבלים בכרמים הטעו את הרב יצחק יוסף. למרות הדברים הקשים נמשיך ללמוד את ספרי מרן ונמשיך לצעוד בדרכו". האזינו לדברים

[alooma ref="b8c5a82d16f5fbb040b5ef3ebfc29730.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 

בהתייחס לדברי הרב אברג'ל אמש אמר הרב כהן: "זו הפעם הראשונה שאנחנו שומעים את הדברים מהרב אברג'ל, מרן רה"י הנהן בראשו כאות זעזוע עמוק".

כשנשאל האם הוא נחשף לדברים בפעם הראשונה השיב: "חלק מהדברים אנחנו שומעים מהתקשורת וחלק מהדברים זה תמיהות אישיות. מרן לאורך שנותיו האחרונות חזר ואמר "בכל ביתי נאמן הוא", לא הפסיק ולא נמנע. הדבר השני שהתמיה אותי זה שבאותה פעם שהוא דיבר על החזרת הפיקדון הוא ביקש פעמיים "תדונו אותי לכף זכות", לא הבנתי מה ההסבר לזה, אבל אחרי הדברים של הרב אברג'ל אני מתחיל להבין שאולי כפו עליו הסובבים אותו את החילופים. המילים לחצו אותי כפו עלי איימו עלי זה מספיק מרתיע כל אחד".

הרב כהן טען כי אין בהליכה נגד מועצת החכמים משום פגיעה בצוואת מרן: "הוא אמר את מי למנות? את מי להוסיף ואת מי לגרוע? למה הוא לא מינה נשיא?".

"כואב מאוד שהפכו את השבעה למרן זצ"ל לכנס פוליטי להכתרת בנו לחבר מועצת. ולקחת את המילים "מחולל המהפכה" ממרן זצ"ל ולתת אותם לדרעי ? כשקברו של מרן עדיין טרי", הוסיף הרב כהן.

 

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. א. מרן לא צריך להכריע מי יחליף אותו כשם שהרב אלישיב לא מינה את הרב שטיינמן למחליפו. יש את המועצת שהשאיר והם יחליטו בניהם מי הנשיא.

  ב. כוונת מרן "תדונו אותי לכף זכות" שלמרות שדרעי הורשע ואתו האיש שהחליף אותו היה בסדר בכל זאת אני מחזיר אותו כי צריך להחזיר פיקדון.

  נורא פשוט !

  @@@ תשובות לקושיות @@@ |
  הגב
 2. אז אין יותר דעת תורה, כי הרבנים הם סחיטים ולחיצים.

  חילול ה' !

  אובר חוכם |
  הגב
 3. איך יתכן שמרן לא הותיר אחריו צוואה בעניין ההנהגה?????????????

  שאלת המליון דולר

  חסיד |
  הגב
 4. לא שועלים ולא הטעו, מרן הראש"ל הגר"י יוסף שליט"א סבל רבות מאנשי כיסא רחמים ומניסיונותיהם להשתלט על הציבור. ודיבר וכתב נגדם כמה וכמה פעמים אם כי לא בלשון כה חריפה כמו עכשיו כיון שכל עוד מרן זצ"ל היה בחיים הם פחדו לצאת נגדו בגלוי ומה גם שנאלצו להודות בגדלותו העצומה ולכוף ראשם לפניו.

  אותו רפאל כהן שמתמרמר על מנויו של הגר"ד יוסף למועצת בזמן השבעה אמר לא מזמן 'תם עידן הרב עובדיה! הגיע עידן הרב מזוז!'. ובימי השבעה של מרן הם הכריזו שאין צורך לומר 'יתומים היינו ואין אב' אחר פטירת מרן כי 'בכיסא רחמים יש הרבה תלמידי חכמים'… עפ"ל.

  וודאי שמי שיוצא נגד המועצת יוצא נגד מרן שמינה את הגר"ש כהן והזהיר ש'אסור לעבור על דבריו' ומינה גם את הגר"ש בעדני והגר"מ מאיה, ופשוט שרצונו היה שהם ימשיכו לנהל ולהנהיג אחר פטירתו, ומה שהחליטו הם להוסיף חברים למועצת וכו' זה מסור בידם כמו כל שאר ההחלטות שבסמכותם, רק שלאנשי הכיסא לא נוח…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תסלחו לי ככה לא מדבר תלמיד חכם !

   מכבדים את הראשון לציון הרב יצחק יוסף ולומדים מספריו יום יום , אבל כך לדבר נגד אנשים שבסך הכל לומדים תורה .

   כואב לי מאוד , הלואי וישכון שלום .

   ככה לא מדבר תלמיד חכם |
   הגב
  • מה נעשה שדברי הראשון לציון הם שקר מוחלט.

   לעולם לא אמר הרב רפאל כהן את הדברים הללו.
   ובהספד, אמר הרב מזוז: "אנחנו לא יתומים כי מרן הרב עובדיה השאיר לנו את הספרים שלו"
   איך הרב יצחק הפך משפט שדווקא מעודדת את לימוד ספרי מרן לקרןאה לימחוק את תורתו.

   כמב כואב ביזיון תלמידי חכמים.

   שמעון |
   הגב
 5. צודק הרב רפאל כהן בכל מילה ואחי הספרדים תתעוררו מרן מצטער על כל אחד שבוחר שס מרן סבל מדרעי מרן בצער רחמו על מרן ותבחרו בנאמנו רבי אלי ישי

  נאמן למרן |
  הגב