הפינה המיתולוגית על סף סגירה: חברון גרנביץ מאיים לסגור

חברון מאז ולתמיד: בגלל מצלמת הדוחו"ת שהותקנה ליד החנות של חברון גרנביץ, איש העסקים  החרדי מתכוון לסגור בימים הקרובים את "הפינה של חברון" ברחוב השומר בעיר

בגלל מצלמת הדוחו"ת שהותקנה ליד החנות של חברון גרנביץ, איש העסקים  החרדי מתכוון לסגור בימים הקרובים את החנות ברחוב השומר בעיר.

גרנביץ בעלי "הפינה של חברון" אומר בשיחה ל"אקטאוליק" כי "בתוכו מתרוצצת מחשבה לסגור את החנות", הוא אומר, "לצערי, ההחלטה כנראה שתבוצע, אולם עדיין אין לי החלטה סופית".

גרנביץ מתכוון בשעות הקרובות לדבר על כך באחד מכלי התקשורת ולהביע את מחאתו כנגד החלטת עיריית בני ברק להציב מצלמות מול הקיוסק המפורסם.

גרנביץ סיפר לאחרונה כי מאז שהותקנו המצלמות נרשמו ירידה של 50 אחוז ברווחי החנות. הסיבה: קונים רבים שהיו עוצרים את רכבם בשולי הדרך נמנעים לעשות כן, וזאת בגלל מצלמת הדוחו"ת שהוצבה ליד החנות הפופולרית – בהוראתו הישירה של ראש העיר חנוך זייברט, שפוגע בבעלי העסקים בעיר.

קונים רבים שקיבלו דוחות בחודשים האחרונים על כך שהחנו את רכבם למשך דקה מול הפינה של חברון, עתה מדירים את רגליהם מהמקום.

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: א. ברור מעל לכל ספק, שאלמלא רישום דו"חות חניה והמצלמות ברחוב כהנמן, המצב כבר גבל בבלתי אפשרי לתנועה בכביש זה ואחרים, וביחוד בהמוני אוטובוסים בקווי תחבורה ציבורית מבני ברק, ואליה. כיום, כידוע, הקווים השונים נקבעו, פעמים רבות ע"י משרד התחבורה, אפי' בלא תיאום עם העירייה. נכון שישנם קווים חיוניים רבים כמו לירושלים (קווים אחדים) לאשדוד (קווים אחדים), לאלעד (קווים אחדים), למודיעין עילית (קווים אחדים), לצפת, לנתניה, לחיפה, לבאר שבע, לאופקים, לנתיבות, לחדרה, לכרמיאל, לביתר עילית, וזהו רק חלק קטן מרשימה ארוכה, אך כפי שהדגשתי רובם חיוניים, אך, לא אחת, לא תואמו עם העירייה מסלולי הקווים ומסלוליהם. המצב הוא, שבלעדי המצלמות היה מדובר בקטסטרופה תנועתית. יש גם לזכור, כי בעיות חניה הן בכבישים רבים, ויש צורך להסדיר חנייה לתושבי הרחוב ולאורחיהם, ובלי האכיפה המצב לא היה מתאפשר.

ב.כל תושב יודע שישנו איסור לחנות במקומות שנקבעו בהתאם לחוק, ומשום כך עליו לחנות במקום חניה אלטרנטיבי ומותר, ומשום כך אסורה חניה, גם אם היא קצרה ונרשמים דו"חות בגינה. אגב, הטענה של רישום דו"חות על חניה בת דקה היא נפוצה כניסיון להיפטר מהתשלום, וברובן המוחלט של בדיקת הטענות מתברר שהן חסרות בסיס. בנוסף לכך, כל מי שמבקש לערער על דו"חות חניה, במכתב בצירוף הסבר ונתונים, הערעור נבדק ומטופל ע"י עו"ד שוע דהאן, התובע העירוני, שהינו בעל סמכות, בהתאם לחוק, מטעם היועה"מ לממשלה לבטל דו"חות, אם יש לכך הצדקה, או להפחית את סכום הדו"ח.

ג. המצב הכלכלי בחנויות הוא, בחלקו, בעייתי לא רק בבני ברק, אלא גם בכלל הארץ ובמדינות אחרות, וזאת בשל מעבר רבים לרכישות מחו"ל, באמצעות המחשב, וזו, אכן, בעיה שמחד גיסא מוזילה מחירים, אך, מאידך גיסא, יוצרת, לצערנו, קשיים לחלק מהסוחרים, ואין ספק שעל הממשלה, כבעיה ארצית, להתמודד עם תחום זה ולחפש פיתרון שיתאים לבעיה זו על כל היבטיה- הסוחרים והצרכנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.