הפירומן: מקורבי ברקת מאשימים: ראוכברגר מבעיר את ירושלים בגלל אינטרסים

האיש שהוביל את מחאות השבת, נגד היס פלאנט, ומאיים להבעיר את העיר. בעירייה טוענים לידיעות ירושלים כי אליעזר ראוכברגר, יו"ר סיעת דגל התורה, פועל ממניעים אישיים בכדי לגרוף רווחים פוליטיים. החרדים טוענים שהוא פועל ממניעים פוליטיים. ראוכברגר: "אותי אי אפשר לקנות"

בכתבה נרחבת  שמפרסם משה הלר בידיעות ירושלים הוא מתאר בהרחבה על  האיש שמוביל את המאבק כנגד חילולי השבת,  יו"ר סיעת דגל התורה אליעזר ראוכברגר שהוביל את המחאה האחרונה נגד פתיחת מתחם ה'יס פלאנט' – ואת ההתנגדות למתחם הספורטק ולפסטיבל הזומבה.

ראוכברגר איים להבעיר את העיר במחאות, בסביבת ברקת טוענים שראוכברגר פועל ממניעים אישיים נטו מכיוון שבקשותיו מהעירייה לא נענו.

 חברי מועצה חרדים סבורים כי יו"ר הסיעה אינו פועל מטעמים של קדושת העיר אלא רק מפריע לניהול האינטרסים החרדיים. מנגד, ראוכברגר עצמו סבור שהוא מילא את חובתו במחאות הענק, שלדבריו נעשו בשליחות הרבנים.

ראוכברגר

בפלג הירושלמי לא אוהבים את האיש, דוד וינר, עוזרו של סגן ראש העירייה החרדי חיים אפשטיין, סייר ביריד האמנות החדש ברחוב יפו, ונראה כי הוא לא התרגש ממחאות חבריו מדגל להפוך את ירושלים לעיר תיירות . "מה כאן לא בסדר?" תהה, "מה כאן מחלק את העיר?"  את האש מכוונים בעירייה לעבר חבר המעצה ראוכברגר, שמרכז את מאבקי החרדים ומנהל אותם, סגן ראש העיר אפשטיין  מחריף את הטון כלפי ראוכברגר, שמנסה להבעיר את העיר ורק מנצל לשם כך את סוגיית השבת. "העדה החרדית היא הבלבוסטה. היא לא רוצה שיהיו חילולי שבת בירושלים, ושם אנחנו איתם עד הסוף. מצד שני עומד הפלג הנורבגי  , שרוצה להשיג הישג פוליטי דרך השבת, ואיתם אני לא שותף. הם מסמלים בעיניי את החתול שרוצה את חילול השבת כדי לתפוס ולהשתמש בו".

בלשכת ראש העירייה  הודיעו לו על ביטול כל הפגישות שתואמו איתו,  "ראש העירייה אומר אם אתה מדבר איתי דרך העיתונים אני לא מוכן לדבר איתך, ופתאום המנכ"ל עסוק ואין לו זמן להיפגש איתנו", מספר גורם בסיעת יהדות התורה.

F150223YS02

לדבריו, אופי המאבק מפריע לניהול ענייני העיר ולקידום האינטרסים של החרדים. "כולם עסוקים בזה, כולם חייבים לשחק את המשחק, וזה על חשבון עניינים אחרים. אי אפשר לנהל קואליציה ככה".

בסיור פתיחת שנת הלימודים שנערך ביום א' במגזר החרדי, הטון כלפי ראוכברגר  החריף. "אני מוחה על ההתקפות האישיות. הן לא הוגנות ולא מבוססות", טען  ברקת. "הרוב מוחלט של הציבור במגזר החרדי, כולל חברי המועצה, יודע את האמת. אני מבקש לחזור לשיתוף פעולה ולהפסיק עם ההתקפות".

בסביבת ברקת טוענים לידיעות ירושלים  שהכל אישי. "ראוכברגר דרש למנות לו מזכירה מחליפה במקום המינוי הזמני שניתן לו, מאחר שהמזכירה הקבועה ששימשה אותו יצאה לחופשת לידה. הוא דרש לקבל לידיו סמכות חתימה בתיק נכסים שבו הוא מחזיק מתחילת הקדנציה אך ללא סמכות חתימה, שיש לכחלון. ברקת התעקש לא להעביר לידיו את זכות החתימה, ובתשובה לבקשה למנות לו מזכירה אחרת נאמר לו שהוא מחויב להשתמש במאגר העובדים הקיים במינהלת כיכר ספרא. בשלב הזה ראוכברגר חש  תסכול,. "הבנו ממנו שאם הוא לא יקבל את מה שהוא רוצה הוא יבעיר לנו את העירייה, ומיד אחר כך התחילו המחאות שלו", מספר מקורב לברקת.

ראוכברגר עצמו מכחיש בשיחה ל"ידיעות ירושלים" את הדברים. לטענתו, הוא כלל לא שוחח בעניינה של המזכירה ודרישתו לקבל זכות חתימה בתיק נכסים לא נידונה לאחרונה אלא לפני תקופה ארוכה. "לפני כמעט שנה ביקשתי את זה ולא קיבלתי. מאז בכלל לא דיברנו על זה", אמר.

" את מחאות השבת וקדושת העיר הוא מוביל בשליחות הרבנים ואין לו זכות הכרעה בעניין. "אני יודע שהם חושבים שיש חברי מועצה שאפשר לקנות אותם ואותי אי אפשר לקנות, לכן הם חוששים ממני", סיכם.

מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה לא מתייחסת לשמועות ולדיונים פנימיים".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל המתלקקים/ הרועדים/ המתחנפים/קומבינטורים/הנעדרים למען ברקת עושים זאת ממש בלי שום הבטחות כופתאות ושוחד, ממש תענוג.

  אברמי קוריזר |
  הגב
 2. כסף ושם שמים זה אותו הדבר בציבור החרדי.
  מקביל ל… לא תורה ולא עבודה
  רק כסף ואינטרסים.

  פופ |
  הגב
 3. ראוכברגר זה הדבר הכי טוב שקרה לציבור החרדי בקדנציה הזאת.

  הוא משקל נגד לאפשטיין המגעיל שיושב על סיר הבשר בלבד.

  כל הנציגים האחרים חרפה אחת גדולה. כולל דגל אגודה ושס.

  את כולם מעניין אני ואפסי עוד… איכס….

  שמוליק |
  הגב
 4. ראוכברגר הינו היחיד שעושה משהו ונלחם למען ציבור שולחיו ואינו מתנהל כנמושה כיתר החרדים בעיריה.

  מוטי |
  הגב