"הפכתם את יגאל להיטלר"

אמו של יגאל עמיר מגיבה על ההחלטה שלא לשדר את הסרט התיעודי על בנה יגאל עמיר, "זה פשט סרט שמראה אותנו בניגוד למה שאתם מראים. הפכתם את יגאל להיטלר. בעצם עם היטלר הייתם עושים שלום".

סערת יגאל עמיר: אמו של יגאל עמיר מגיב על ההחלטה שלא לשדר את הסרט התיעודי על בנה יגאל עמיר,  "זה פשט סרט שמראה אותנו בניגוד למה שאתם מראים. הפכתם את יגאל להיטלר. בעצם עם היטלר הייתם עושים שלום".

הסרט התיעודי על רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, יגאל עמיר, לא ישודר במסגרת פסטיבל ישראל – כך הודיעו המארגנים בעקבות החלטת שרת התרבות והספורט מירי רגב.

הסרט יוקרן בסינמטק לפני הפסטיבל וישתתף בתחרות. אמו של עמיר, גאולה, הגיבה על ההחלטה לראשונה בשיחה עם חדשות 2."במשך 20 שנים, כמה ראשי ממשלה נרצחו?", היא אמרה בזעם. "לא ידעתי שנרצחו עוד כמה ראשי ממשלה. אם היא (מירי רגב) לא תרשה להציג את ההצגה של המחבל והיא חושבת שבזה היא גם תעשה מה שצריך לגבי יגאל – אז שלא תקרין את הסרט. אין לנו בעיה עם זה".

במענה לשאלה האם בנה, שנעול מאחורי סורג ובריח, מודע לסערת הסרט. "לא דיברתי עם גאלי והוא גם לא יודע בכלל על מה הסרט", היא השיבה – ותקפה את כלי התקשורת בישראל: "אנחנו בעידן האינטרנט, מה אתם קופצים? הוא יוקרן על אפכם ועל חמתכם".

מהנהלת הפסטיבל נמסר: "בהמשך לסערה הציבורית שחוללה הידיעה בדבר הקרנתו של 'אל סף הפחד' במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים, ומתוך רצון עמוק להתחשב ברגשות הציבור, הוחלט בהנהלת הפסטיבל לקיים את הקרנת הסרט שלא במסגרת שבוע הפסטיבל, אלא בהקרנת טרום בכורה מיוחדת בירושלים מספר ימים לפני תחילת הפסטיבל. הפסטיבל שומר על זכותו של הסרט להשתתף בתחרות הסרט התיעודי הטוב ביותר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ראוי לדייק. לא "רוצח רבין" אלא " המוצג כרוצח יצחק רבין"

    גילי |
    הגב