הפלג הירושלמי: "אתרי הפסולת מנסים להסית ולסכסך עם סטאמר"

הפלג הירושלמי מציג הקלטה בו נשמע  האדמו״ר מסאטמר כשהוא אוסר להתייצב בלשכת הגיוס

הפלג הירושלמי מנסה להכחיש את הוויכוח האידאולוגי עם האדמו״ר מסאטמר וטוענים כי ״אתרי הפסולת״ השונים מנסים להסית ולסכסך באמצעות חיתוכי הקלטות.

לראייה הפלג הירושלמי מביא בקו 'במערכה', הקלטה בו נשמע  האדמו״ר מסאטמר שהוא אוסר להתייצב בלשכת הגיוס.  "יש לנו החלטה כאן, אסור לילך לצבא! מי שהולך לצבא, אם אינו סורר לפני שנכנס לשם, הוא יהיה סורר כשנכנס! ויאבד הוא וזרעיו ר"ל, דמו ודם זרעותיו. ומי שיש לו חלק בזה שבחור יגיע לצבא, נידון כיוצא בהם, והרי הוא מסית ומדיח! בין אם הוא עושה זה במישרין, ובין אם עושה בעקיפין!

זה אנו מכריזים קבל עולם ומלואה! יש איסור חמור להגיע לצבא הציוני, ובזה "ביאה במקצת הוה ביאה! אף על דקה אחת אסור ליכנס לשם! ללא נפק"מ אם הוא בחור או אברך! ואני מקווה שבזה אין כאן פלוגתא"

כמו"כ לפניכם ההקלטה של האדמו"ר מוהר"א מסאטמר, מתוך משאו לפני כשנה וחצי, ביום כ"א כסליו, יום ההצלה לר' יואל מסאטמר זיע"א {מס' ימים לאחר חוק הגיוס של גפני ולפיד} בה הוא מביע את דעתו בצורה ברורה ונחרצת, ותוקף בחריפות את תמיכת המפלגות החרדיות בחוק הגיוס "המתוקן" כביכול, ומגדיר את זה כבגידה בתורת משה ומבהיר שלדברי הכל ע"י חוק זה מעודדים ומחזקים כפרעה בפה רך להתגייס לצבא עבר חוק גיוס שהמפלגות החרדיות תמכו בזה בהסכמה ובשיתוף

״א"א להיכנס לכל הפרטים והפרטי פרטים שבחק זה, אבל ברור לדברי הכל!!! שבסה"כ ע"י חק זה מעודדים ומחזקים דרך כמה אופנים כפרעה בפה רך להתנדב לצבא טמא שידוע לשמצה בהעברה על הדת

וכשחק זה נעשה בהסכמה ובשיתוף של המפלגות החרדיות זה נותן הכשר והיתר להתגייס לצבא , וכדי ביזיון וקצף והפיתויים! והפעולות הללו גורמות שילכו לצבא שכל באיה לא ישובון ולא מדובר כאן רק בביטול תורה אלא בביטול שמירת תורה ומצוות בפשטות וצריך לצעוק בכל העולם שהצבא טמא ומטמא אחרים במגע ובמשא וצריך לעשות את כל ההשתדלויות למנוע זאת בין מבחורים ובין מאברכים ואסור היה לעשות כל פשרה בעניין הזה שזוהי בגידה בתורת משה ומי שעושה פשרות בזה עתיד ליתן את הדין

 

״הנה כי כן, דעת כל גדולי ישראל והאדמורים בצורה נחרצת ותקיפה נגד סכנות הגיוס וחקיקות הנציגות החרדית הקלוקלת, ומעשה עמלק הוא של אתרי הפסולת השונים לנסות ולקרר את המאבק תוך חיתוכי הקלטות וסילוף דברים ועובדות, העיקר לנסות לשנות את דעת התורה ואת המאבק הנחוש בסכנות הגיוס״ מסכמים בפלג הירושלמי את הטענות לחילוקי הדעות בינם לבין סאטמר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האדמו"ר ממנרוי פשוט תלוש מהמציאות! לא יאומן! אין לו שם מושג מינימלי על המתרחש כאן. כמעט כל מי שהיה שם למעט אחד או שניים חושבים אחרת ממנו בעניין ההתייצבות ובעניין ההתערבות בנעשה בארץ ע"ע ר' מלכיאל ר' אלה בער וכטפויגל ר' אהרון שכטר האדמור ר' יחזקאל ראטה וכו. ידוע שקיימים פיתויים ושכנוע של בני ישיבות בלשכות הגיוס, ובמחילת כבוד האדמו״ר שליט״א ר' אהרון הוא אינו מכיר הפרטים בדיוק. כי יש מספיק בחורים חרדים שהתייצבו כפי החוק, אבל לא הצליחו לקבל דיחוי רק נתפסו ונכשלו בלשכת השמד או ע"י ועד הישיבות שעשו יד אחת עם גיוס השמד לגייס בני ישיבה ע"י כל מיני שקרים וכו' או דרך אחר לא משנה איך נכשלו הבחורים בלשכה. כל בחור שמתגייס ח"ו זה חורבן לו ולכל הדורות הבאים אחריו. וממתי סאטמאר בוגדת בעדה החרדית? הלא תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם. ובגלל זה שבגדו מהשמים האסיפה הסתיימה ללא סיכומים, כשהאדמו"ר מפאפא שליט"א קם לצאת.

  האדמו"ר ממנרוי פשוט תלוש מהמציאות! לא יאומן! אין לו שם מושג מינימלי על המתרחש בגיוס השמד והזימה. כמעט כל מי שהיה שם למעט אחד או שניים חושבים אחרת ממנו בעניין ההתייצבות ובעניין ההתערבות בנעשה בארץ ע"ע ר' מלכיאל ר' אלה בער וכטפויגל ר' אהרון שכטר האדמור ר' יחזקאל ראטה וכו.

  ידוע שקיימים פיתויים ושכנוע על בני ישיבות בלשכות הגיוס, ובמחילת כבוד האדמו״ר שליט״א ר' אהרון הוא אינו מכיר כלל וכלל הפרטים בדיוק. כי יש הרבה בחורים חרדים שהתייצבו כפי החוק, אבל לא הצליחו לקבל דיחוי רק נתפסו ונכשלו בלשכת השמד או ע"י הרשעים ארורים בועד הישיבות שעשו יד אחת עם גיוס השמד לגייס בני ישיבה ע"י כל מיני שקרים וכו' או דרך אחר לא משנה איך נכשלו הבחורים בלשכה.

  כל בחור שמתגייס ח"ו זה חורבן לו ולכל הדורות הבאים אחריו. וממתי סאטמאר בוגדת בעדה החרדית? הלא תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם. ובגלל זה שבגדו מהשמים האסיפה הסתיימה ללא סיכומים, כשהאדמו"ר מפאפא שליט"א קם לצאת.

  7 7 7 |
  הגב
   • הפעם העצניק צודק

    על זה שכתב האדמו"ר ממנרוי פשוט תלוש מהמציאות! הוא ממש צודק לגמרי.

    בר בי רב בחד יומי |
    הגב