דרמה: הפלג הירושלמי מממש את האיום הגדול: נשבש את המרתון

לא חוששים מברקת: הפלג הירושלמי הוציא כעת הודעה כי אלפי אברכים יגיעו מחר לשבש את מרתון ירושלים. { בעקבות העריק}

 

בפלג הירושלמי איימו בתחילת השבוע ישבשו את המרתון, בעקבות מעצרו של תלמיד הישיבה מאופקים, בדקות האחרונות הודיעו בפלג הירושלמי כי הוא מממש את האיום הגדול, ומודיע כי אלפי בני ישיבות ואברכים מכל רחבי הארץ מגיעים מחר לירושלים כדי לחסום את העיר מכל עבריה ולפוצץ את המרתון שמתקיים בעיר.

המרתון שיביא לסגירת כבישים בירושלים החל מיום חמישי בלילה אמור לפקוק את העיר וההפגנות רק יחריפו את שיבושי התנועה. בנוסף, התפרצותם של אלפי מפגינים למסלולי הריצה עלולה לשבש את כל התחרות השנתית היוקרתית.

במרתון צפויים להשתתף אלפי משתתפים מכ- 60 מדינות מרחבי העולם ומרחבי הארץ, והוא נחשב ארוע תדמיתי משמעותי שאמור לעודד את התיירות לירושלים ובד בבד לקדם את המעמד המדיני של העיר בזירה הבינלאומית.

מתנגדי הגיוס שאמורים לצאת להפגנות ביום שישי הקרוב אומרים כי הדבר יאתגר את משטרת ישראל בצורה חסרת תקדים. "כדי למנוע הפרעה לאורך מסלולי מירוץ של עשרות קילומטרים תיאלץ המשטרה לגייס כוחות חסרי תקדים, כאשר במקביל יצטרכו כוחות אלה להתמודד גם עם שיבושי תנועה והפגנות בכל רחבי המדינה", אמרו. לדבריהם "ההתעקשות של רשויות הגיוס למצות את ההליך המשפטי והדרישה לשלושה וחצי חודשים, גרמו במו ידיהם לאנדרלמוסיה חסרת תקדים. בית הדין הצבאי גזר היום לא רק את משך מאסרו של תלמיד הישיבה, אלא גם את דינו של מרתון ירושלים".

במשטרה לא לוקחים סיכונים, בהודעת המשטרה נמסר כי  במסגרת ההכנות, נערכת המשטרה להתמודדות עם כוונות מצד גורמים קיצוניים לנסות לשבש את מהלך האירוע.

משטרת ישראל מדגישה כי תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה וביד קשה כנגד כל גורם אשר יפעל בניגוד לחוק בניסיון לשבש את המהלך התקין של המרתון ולהפר את הסדר הציבורי.

"מצופה מגורמי ההנהגה של כלל המגזרים בירושלים לגלות אחריות ולפעול למנוע כל כוונה להפר את הסדר ולשבש את קיומו של האירוע ואת מרקם החיים התקין בעיר", נמסר בהודעה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.