הפלג הירושלמי חוסם את הכבישים: עצורים ועימותים סוערים

הפלג הירושלמי יצא להפגין: מספר מפגינים נעצרו במהלך מחאת הפלג הירושלמי על מעצרם של תלמידי הישיבה – תיעוד

שבו לרחובות: מספר רב של מפגינים נעצרו בהפגנות בכמה מוקדים ברחבי הארץ במחאה על מעצר שני תלמידי ישיבה של הפלג הירושלמי. בתחילת הערב נעצרו חמישה מפגינים בירושלים. אחד בבני ברק. אחד בשיחת ומפגין נוסף נעצר באלעד.

יצויין כי ההפגנות נמשכות בשעה זו והמפגינים מתעמתים עם כוחות משטרה גדולים שמנסים לפזר את ההפגנות מה שככל הנראה יעלה את מספר העצורים בהמשך.  מוקדם יותר היום הודיעו מארגני המחאות בפלג הירושלמי על התחדשות ההפגנות ומסרו מוקדי הפגנות וקראו לציבו להגיע בסביבות השעה שמונה בערב כדי להרעיש עולם ומלואו כפי שנצטוו על ידי ראש הישיבה הרה״ג ר׳ שמואל אוירבאך שליט״א.


מהמשטרה נמסר בנוגע להפגנות כי מפירי הסדר חסמו לזמן קצר את הכביש ואת תוואי הרכבת הקלה. מפירי הסדר פוזרו והכביש נפתח לתנועה כולל תוואי הרכבת הקלה. המשטרה עצרה 8 מפירי סדר שלא נשמעו להוראות החוזרות ונשנות של השוטרים, חסמו את הציר והפרו את הסדר הציבורי.

עוד נמסר כי בבית שמש ברחוב נהר הירדן מפגינים כמה עשרות חרדים.חלקם חוסמים לסרוגין את הכביש. המשטרה ערוכה במקום.

במוקד מרכזי אחר, בני ברק גם שם נערכו הפגנות ובהודעת המשטרה נאמר כי ״בצומת ז'בוטינסקי פינת רבי עקיבא ברמת גן, החלו המפגינים להתפרע ולגלות אלימות כלפי השוטרים.

עד כה נעצרו 4 מפגינים ומועברים ברגעים  אלו לחקירה במשטרה. ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות, כמו גם להעזר בתוכנת הויז.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.