הפלג הירושלמי יחסום מחר את בני ברק

הוועדה להצלת עולם התורה מוסרת כי בעקבות המשך מעצרו של אסיר עולם התורה ניסן ראדה בכלא הצבאי, הורו גדולי התורה להמשיך ולקיים את המחאות. מחר ב-16:00 בני ברק תחסם

הוועדה להצלת עולם התורה מוסרת כי בעקבות המשך מעצרו של אסיר עולם התורה ניסן ראדה בכלא הצבאי, הורו גדולי התורה להמשיך ולקיים את המחאות – כפי שהורה מרן ראש הישיבה הרב אוירבך זצוק"ל שיש "להרעיש עולם ומלואו" על כל מעצר של בן ישיבה שנכלא בעקבות אי שיתוף הפעולה עם גזירת הגיוס.

הציבור החרדי יוצא מחר (שני) בהמוניו למחאה סוערת בבני ברק. בשעה 16:00. בצומת הרחובות השומר ז'בוטינסקי.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: "הציבור החרדי לא ישתף פעולה בשום אופן עם גזירות השמד והכליה על עולם התורה. בני הישיבות ימשיכו לא להתייצב בלשכות הגיוס כל עוד לא יוחזר ההסדר הקדום של 'תורתו אומנותו' – הפוטר באופן גורף את כלל לומדי התורה מגיוס לצה"ל. הציבור החרדי לא יתן יד לעקירת לומדי התורה ע"י חוקי שמד של יעדים ומכסות".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גפני- בכנסת הבאה שבהמלצת כל הגורמים כדאי מאד למענך ולמען משפחתיך שלא ייאלצו לבקר אותך מאחורי סורג ובריח שתלך לכולל ללמוד.

  כהיום כל הציבור החרדי כבר מבינים ומודים בפה מלה הרבה יותר מתמיד, כי היעדים והמכסות שנקבעו בחוקי הגיוס הדרקוניים האחרונים, הינם "גזירת שמד" נוראה ואיומה, שמטרתה לכלות ולחלן את כל הציבור החרדי.

  מש"ה כולנו – נמשיך להתפלל לקב"ה ולהביע את מחאתנו וזעקתנו נגד הניסיונות הנלוזים והבלתי פוסקים מצד מספר חברי כנסת חרדיים מיהדות התורה, שאטמו ליבם גם נוכח נתוני השואה הרוחנית האיומה הזועקת מכל פינת רחוב.

  בנוסף, נביע הוקרה לאותם "גיבורי חיילים" תלמידי ישיבות צעירים הנושאים על גבם את המאבק העיקש נגד גזירת גיוס השמד והזימה בפועל – בשעה שמוכנים הם להקריב את חירותם למען המטרה, ונזעק את זעקתם נגד מחוללי הרפורמות הארורות, עד להשבתה מוחלטת של הסחר בנפשות ופשרות על חשבונם של לומדי התורה ע"י העמלקים כמו גפני וחבריו ימ"ח בקרוב ממש

  גפני אחרי 30 שנה הגיע הזמן לומר די סיימתי את תפקידי. בטוחני שגם מרן הרב שך זצוק”ל, לא היה מאפשר לגפני לחמם את הכיסא 30 שנה של כפירה בתורת משה. גפני חושב שכולנו מטומטמים והוא היחיד שמציל את אותנו. מוישלה גפני יש לנו היום יותר מוכשרים ממך, ותן לנו להשפיע ולהצליח. עוד יש קצת מאלו שמעריכים אותך על הכל, אבל הגיע הזמן לקחת פסק זמן וללכת הבייתה. לפני שמישהו ייאלץ אותך שתלך ולא בכבוד אלא עם פצצת סירחון שתריח הרבה מאד זמן

  בשבילך ובשביל כבוד משפחתך אפשר לנו לא לפתוח את תיבת הפנדורה ולסיים בכבוד. בכנסת הבאה שבהמלצת כל הגורמים כדאי מאד למענך ולמען משפחתיך שלא ייאלצו לבקר אותך מאחורי סורג ובריח שתלך לכולל ללמוד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בָּרֲכוּ ד' מַלְאָכָיו "גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ" לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ. לפי דברי הפסוק "גיבורי כוח" שעושים את דבר ד' הם קבוצה מיוחדת מאוד, ואנשים אלה דומים למלאכים. דברים אלו עשויים לעורר אותנו. אמר רבי אלעזר: בשעה שהקדימו ישראל נעשה לנשמע יצתה בת קול ואמרה להן: מי גילה לבני רז זה שמלאכי השרת משתמשין בו? דכתיב "בָּרֲכוּ ד' מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ"- ברישא עושי, והדר לשמוע" (שבת פ"ח עמ' א') הם עושים הם מקדשים שם שמים ברבים, הם יוצאים על קידוש השם ממש. ובהנהגה זו של שבירת הטבע וכבישת היצר הטבעי, היא שלימות האדם ותכלית בריאתו. כך כתבו שני עמודי עולם הקדושים והטהורים. -עיקר חיותו של אדם בעולם הזה בשבירת המדות ואם לא יתקן מדותיו למה לו חיים. (הגר"א באבן שלמה). -האדם לא נברא בעולם רק לשבר את הטבע . (רבי אלימלך בצעטיל קטן אות ט"ז).

  בָּרֲכוּ ד' מַלְאָכָיו "גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ" לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ. לפי דברי הפסוק "גיבורי כוח" שעושים את דבר ד' הם קבוצה מיוחדת מאוד, ואנשים אלה דומים למלאכים. דברים אלו עשויים לעורר אותנו.

  אמר רבי אלעזר: בשעה שהקדימו ישראל נעשה לנשמע יצתה בת קול ואמרה להן: מי גילה לבני רז זה שמלאכי השרת משתמשין בו? דכתיב "בָּרֲכוּ ד' מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ"- ברישא עושי, והדר לשמוע" (שבת פ"ח עמ' א') הם עושים הם מקדשים שם שמים ברבים, הם יוצאים על קידוש השם ממש.

  ובהנהגה זו של שבירת הטבע וכבישת היצר הטבעי, היא שלימות האדם ותכלית בריאתו. כך כתבו שני עמודי עולם הקדושים והטהורים.
  -עיקר חיותו של אדם בעולם הזה בשבירת המדות ואם לא יתקן מדותיו למה לו חיים.
  (הגר"א באבן שלמה).
  -האדם לא נברא בעולם רק לשבר את הטבע .
  (רבי אלימלך בצעטיל קטן אות ט"ז).

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. זה בגלל - גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה... בנערינו ובזקנינו נלך בבנינו ובבנותנו בצאננו ובבקרנו נלך, כולנו בס"ד נצא לרחובה של עיר, ונמשיך להתפלל לקב”ה ולהביע את מחאתנו וזעקתנו נגד הניסיונות הנלוזים והבלתי פוסקים מצד מספר חברי כנסת חרדיים מיהדות התורה, שאטמו ליבם של בחורי חמד, גם נוכח נתוני השואה הרוחנית האיומה הזועקת מכל פינת רחוב. בנוסף, נביע הוקרה לאותם “גיבורי חייל” תלמידי ישיבות צעירים הנושאים על גבם את המאבק העיקש נגד גזירת גיוס השמד והזימה בפועל – בשעה שמוכנים הם להקריב את חירותם למען המטרה, ונזעק את זעקתם נגד מחוללי הרפורמות הארורות, עד להשבתה מוחלטת של הסחר בנפשות ופשרות על חשבונם של לומדי התורה ע”י העמלקים העכזרים המסיונרים הטמאים הנציגים של תושבי ישראל.

  בנערינו ובזקנינו נלך בבנינו ובבנותנו בצאננו ובבקרנו נלך, כולנו בס"ד נצא לרחובה של עיר, ונמשיך להתפלל לקב”ה ולהביע את מחאתנו וזעקתנו נגד הניסיונות הנלוזים והבלתי פוסקים מצד מספר חברי כנסת חרדיים מיהדות התורה, שאטמו ליבם של בחורי חמד, גם נוכח נתוני השואה הרוחנית האיומה הזועקת מכל פינת רחוב. בנוסף, נביע הוקרה לאותם “גיבורי חייל” תלמידי ישיבות צעירים הנושאים על גבם את המאבק העיקש נגד גזירת גיוס השמד והזימה בפועל – בשעה שמוכנים הם להקריב את חירותם למען המטרה, ונזעק את זעקתם נגד מחוללי הרפורמות הארורות, עד להשבתה מוחלטת של הסחר בנפשות ופשרות על חשבונם של לומדי התורה ע”י העמלקים העכזרים המסיונרים הטמאים הנציגים של תושבי ישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב