הפלג הירושלמי מפגין מול ביתו של ראש ישיבת אור ישראל: "תלך ליש עתיד"

עשרות חרדים מהפלג הירושלמי מפגינים הערב מול ביתו של ראש ישיבת אור ישראל הרב יגאל רוזן במחאה על מאמציו לקדם את חוק הגיוס שנתמך על ידי יש עתיד – צפו

עשרות חרדים מהפלג הירושלמי מפגינים הערב מול ביתו של ראש ישיבת אור ישראל הרב יגאל רוזן במחאה על מאמציו לקדם את חוק הגיוס שנתמך על ידי יש עתיד, המפגינים קראו: ״תלך ל׳יש עתיד׳ מקומך שם״.

במקביל, גורמים בפלג מכחישים שמועות כי ישבו לדון בענין הבחירות הארציות. "הם דנו על נושא החינוך, והרבנים קמו כשהרב קלמנוביץ התחיל לדבר על נושא הבחירות", אומר גורם בפלג הירושלמי.

יו"ר יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס, חשף הערב בראיון לגלסנר ב'קול ברמה' כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תחליט על פרישה באם חוק הגיוס יעבור.

"אם חוק הגיוס יעבור כמו שהוא, זה נורא ואיום", אמר מוזס, ותהה בפני גלסנר, "שניתן יד ליעדים ומכסות? שעולם הישיבות יהפוך לתחנת אספקה של כוח אדם לצה"ל".

לסיכום העריך מוזס:"אני מאמין שמועצת גדולי התורה שתתכנס ביום רביעי הקרוב תחליט על פרישה מהממשלה באם חוק הגיוס יעבור".

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס ביום רביעי הקרוב כדי לדון זאת הפעם השלישית בחוק הגיוס. ההחלטה מגיעה על רקע בקשת היועמ"ש שלא לדחות את חוק הגיוס.

במאמר המערכת של המודיע הבוקר כבר נשלח רמז ברור על ההחלטה הצפויה, במאמר נכתב כי "המועצת תצטרך להחליט אם בגלל שבין כך הממשלה תיפול. לא כדאי לשחק לידי לפיד ולהפיל אותה על חוק הגיוס.

אמש יצאה הודעה מטעם סיעות הקואליציה בנוגע לבקשת הדחייה המחודשת מבג"צ בעניין חוק הגיוס, זאת לאחר בקשתו של סגן השר ליצמן – בטענה שהמועצת החסידית הורתה בפעם הקודמת לפרוש באם יעבור החוק, ולכן, ביקש ליצמן, צריך עוד זמן לבדוק איתם שוב, בתקווה שלא יורו על פרישה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי שמסייע לחוק הגיוס כמו יגאל רוזן שם רשעים ירקב מאוניברסיטתי אור ישראל, מי שמסייע לחוק הגיוס כמו יגאל רוזן שם רשעים ירקב מאוניברסיטתי אור ישראל, הוא חוטה ומחטיא את הרבים. רוזן מעודד את מילוי מכסות הגיוס בעזרת נערים מן השוליים החרדיים. כל מי שמסייע לחוק הגיוס, בין בתמיכה גלויה, ובין בהתנגדות מהשפה ולחוץ, וכל שלו מפגין ומוחה ברבים נגד החוק, הוא מחטיא את בחורי ישראל, כי הם לוקחים בחורים טובים ותמימים והופכים אותם לציונים משומדים אפיקורסים גמורים. "דֶּרֶךְ רְשָׁעִים צָלֵחָה".

  מי שמסייע לחוק הגיוס כמו יגאל רוזן שם רשעים ירקב מאוניברסיטתי אור ישראל, הוא חוטה ומחטיא את הרבים. רוזן מעודד את מילוי מכסות הגיוס בעזרת נערים מן השוליים החרדיים. כל מי שמסייע לחוק הגיוס, בין בתמיכה גלויה, ובין בהתנגדות מהשפה ולחוץ, וכל שלו מפגין ומוחה ברבים נגד החוק, הוא מחטיא את בחורי ישראל, כי הם לוקחים בחורים טובים ותמימים והופכים אותם לציונים משומדים אפיקורסים גמורים. "דֶּרֶךְ רְשָׁעִים צָלֵחָה".

  "דֶּרֶךְ רְשָׁעִים צָלֵחָה" |
  הגב
 2. הרב רוזן מפחד שיקחו לו את הכסף

  הוא מוכן למכור 54,000 בחורים לצבא תמורת דיחויים ותקציבים.

  יוסף |
  הגב
 3. לא טוב.

  הצורה הזאת לא עוזרת ומזיקה .
  יש טיעונים מצויינים נגד חוק הגיוס ומעשים כאלה הורסים למאבק.
  שמח שזה רק 15 חברה מתוך עשרות אלפים.

  רק אמת! |
  הגב
 4. האמת, צודקים. נמאס מהליטאים (כן, כן גם הרבנים שם) שרק רוצים למצוא חן בעיני החילוניים. ולעשות

  הכל בניגוד לחסידים. זה נהיה טרנד אצלם.
  לא יאומן מה קורה בחודשים האחרונים אצל הליטאים. הרבנים העסקנים והציבור. כולם הולכים אחרי יענקוש שמספר בשם הסבא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב