הפלג הירושלמי מציג: "הועד להגנת ילדינו"

גוף חדש בשם 'הועד למען ילדנו' ילחם כנגד מה שהם מגדירים "הרדיפות, ההצקות והפגיעות בילדי הפלג הירושלמי".

יוזמה חדשה מבית הפלג הירושלמי: גוף חדש בשם 'הועד למען ילדנו'  ילחם כנגד מה שהם מגדירים "הרדיפות, ההצקות והפגיעות בילדי הפלג הירושלמי".

לטענת אנשי הפלג, קבוצת עסקנים בכירה הנמנית על הפלג הירושלמי  החליטה להקים ועד חדש שמטרתו העיקרית למנוע פגיעה בילדיו.

בשיחה שקיימו העסקנים עם נציגי התקשורת הבהירו הללו כי אין מטרתם להתסיס ולהוסיף על המחלוקת הקיימת ממילא בתוככי הציבור הליטאי, כי אם לתת גב וכתף לילדיהם העוברים סבל נוראי בעיקר בתוככי מוסדות החינוך.

בכל המקרים שאירעו לאחרונה, מדגישים עסקני הפלג הירושלמי "נפנה לכל הגורמים הרלוונטיים ונעצור בכל האמצעים העומדים לרשותנו כל פגיעה בילדנו, ובראשם משרד החינוך ומשרדי הממשלה המתקצבים את המוסדות", אמרו העסקנים.

העסקנים טוענים עוד כי כי לא יהססו לפנות לאילי הון בארץ ובתפוצות עם המקרים הקשים שיעצרו כל תמיכה במוסדות בהם מתקיימות פעילויות של רדיפה או הצקה לאי מי מילדי הפלג. "ידע כל מנהל או ראש מוסד כי לכל התנהגות שאינה הולמת יש מחיר כבד", אמרו העסקנים

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הגיוס נגמר חיבים לספק כותדת לחבורת המשכילים
  ובכך רואים את חכמת החיים של הגאון הגדול ר' אברהם יהושע סולובייציק שליט"א ראש ישיבת בריסק שהתבטא באופן חריף ביותר על פסטיבל החדש של כת המחבלים.
  הגרא"י סולובייציק שליט"א בשמחת אופרוף לבנו, באחת ההזדמנויות במהלך השבת החגיגית התבטא ראש ישיבת בריסק בפני קבוצת מקורבים איכותית ומצומצמת את דברים הבאים (תורגם מיידיש): "… גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר' יחזקאל אברמסקי זצ"ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק ב"ציפייה למשיח" שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר' חצקל' ושאל: "מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן"? השיב לו ר' חצקל': לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר.
  והוסיף ר' חצקל': פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו אחר כך תדאג למשיח.
  סיים ר' חצקל': גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.
  ראש ישיבת בריסק המשיך תוך שהוא מכנה את הפג הירושלמי בכינוי באנדיטים: "הבאנדע חברה (- כנופיית הבנדיטים) האלו, נעבאך, הרסו להם את כל ה"קנאות". לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק "קנאות" ו"קנאות" אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!
  מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? תשכחו מזה! מחר הם ידברו על "שמיטה", שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על "שמיטה"? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על "קברים".
  המשיך ר"י בריסק: "אתרא קדישא" עוד יהיו פשרנים לעומתם! ייגמר "קברים" הם יפגינו על "שבת", ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם! קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו (הערת המתרגם: שנים רבות היה הגר"ש אויערבך שכנו של הגרא"י בשכונת גשר החיים בירושלים), הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב"ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!
  להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח! כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה שלהם! מה יש לומר להם? תחליפו פרנסה? הם מחליפים כל הזמן!".

  אברהם |
  הגב
 2. כמה נאים דברי מרן שר התורה שכתב עליהם וז"ל
  הנה בשנים האחרונות", כותב הגר"ח ותוקף את אנשי הפלג הירושלמי, "קמו אנשים מתוכנו ריקים ופוחזים בעלי מחלוקת ומקהילים קהילות ברבים ופוערים פיהם לבלי חוק בכל הקדוש לנו, ומדברים סרה וזלזול על גאון ישראל קודש הקודשים, גדול דורנו מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומערערים על הנהגתו".

  מרן שר התורה ממשיך ותוקף את אנשי 'בני תורה': "ובאמת שכל כוונתם ומזימתם לכפור במושג שגדולי הדור ינהיגו את הדור כפי שהיה ויהיה בכל הדורות, ומכריזים ואומרים אין לנו חלק בדוד ולא נחלה לנו בבן ישי איש לאוהליו ישראל הישר בעיניו יעשה".

  "ועתה הגדילו לעשות לפתוח מפלגה, אוי לנו שכך עלתה בימינו שכבוד התורה מושפלת עד שאול תחתית רח"ל וסופה מי ישורנה, איך נכניס אהבת תורה לדור הצעיר", כותב הגר"ח בכאב.

  "והנה העולם אינו הפקר", מתריע מרן הגר"ח, "וכבר אמרו חז"ל כל המבזה תלמיד חכם אין לו חלק לעולם הבא אין רפואה למכתו, וצריך להתרחק מהם פן תספו בכל אשר להם ח"ו ולא לסייע בידם בשום אופן להיות שותף למבזי ת"ח

  יוחנן |
  הגב
 3. הרודפים היחידים הם ההורים של אותם ילדים אומללים. כעת הם מנסים לאמלל אותם עוד יותר…
  תפסיקו! תחשבו לפחות על הילדים שלכם, אם לא על הילדים של אחרים!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. כמה ציטוטים שישקפו את דעתו האישית של הכותב ויראו כמה הרודפים דלעיל שולטים גם בתקשורת ובדעת הקהל:
  "ילחם כנגד מה שהם מגדירים וכו'" – משום מה לא ראיתי ניסוח "עסקני השבת הבטיחו להאבק במה שהם מגדירים כחילול שבת".
  "הבטיחו הללו כי אין מטרתם להתסיס וכו'" – נס שהבהירו אחרת בטוח כל מה שהם עושים זה רק בכדי להתסיס, גם וועד להגנת ילדים.

  מראה לכתבה |
  הגב
 5. הגיע הזמן! סוף סוף ייעשה סוף לכל ההצקות והרדיפות מבית_________ (אכמ"ל)

  יוסי |
  הגב