הפלג הירושלמי מקים ת"ת בנווה יעקב

ביום שישי האחרון נכנסו עסקני נווה יעקב למעונו של הגר״ש אוירבך ובישרו לו כי הושלם הרישום לכיתת גן לשנה הבאה הבעל״ט וכי הרשימה מונה את טובי משפחות האברכים המפארים את שכונת נווה יעקב. { ההיפרדות}

באסיפה שהתקיימה לפני מספר שבועות בשכונת נווה יעקב הוכרז על רצונו של מרן הגר״ש אוירבך להקמת תלמוד תורה חדש שיוקם בשכונה. מספר אברכים שנטלו על שכמם את עול הרישום והסדרת המקום בו יוקם החיידר החדש נכנסו ביום שישי האחרון למעונו של מרן הגר״ש אוירבך ובישרו לו כי הושלם הרישום לכיתת גן לשנה הבאה הבעל״ט וכי הרשימה מונה את טובי משפחות האברכים המפארים את שכונת נווה יעקב.
מרן הגר״ש התרגש לשמוע על ההיענות והפעילות המהירה, ובמעמד הלחיים המיוחד מינה הגר״ש את הרב שלמה פיין למנהל התלמוד תורה כשהוא מברכו "שיהיה ברכה והצלחה גדולה, וסייעתא דשמיא מיוחדת ברוחניות ובגשמיות, ושיתקיים רצון ה' בשלמות להרחיב את גבולי הקדושה", מרן הגר״ש הדגיש במעמד כי הסיבה להקמת החיידר הם הרפורמות שחלו בחינוך בגני הילדים, ובלימודי החול בשאר כיתות החדרים, מרן הדגיש את הרפורמה החדשה בה יתחייבו מנהל תלמודי התורה לתנאי הקבלה של משרד החינוך, ׳אלו דברים שלא שייך לוותר עליהם׳ אמר מרן הגר״ש והבהיר כי אם מנהל מוסד לא יכול לסנן ולהחליט את מי לקבל ואת מי לא, הרי שיצא שכרו בהפסדו.
הרישום לתלמוד תורה החדש עומד כעת על כמה עשרות תלמידים שיפתחו את שנת הלימודים הבאה בכיתת הגן של תלמוד התורה החדש נווה יעקב בנשיאות מרן הגר״ש אוירבך שליט״א
לדברי אברכים המקורבים ליוזמי הקמת החיידר, ההוראה שקיבלו ממרן הגר״ש אוירבך לפתיחת היחיד לא באה בגלל רדיפות או אי קבלת ילדים מבתים המזוהים עם הפלג הירושלמי בשכונת נווה יעקב, ומציינים לשבח את שני תלמודי התורה המרכזיים בשכונה שלא נסחפו אחרי פלגנות המחלוקת, ׳לכן הורה לנו מרן לפתוח רק כיתת גן ולא כמו בבני ברק שם נפתחו כל הכיתות כדי לקבל ילדים שסבלו מרדיפת ילדי דגל התורה.
הסיבה להקמת התלמוד תורה הם אומרים; הוא כמובן מה שהרחיב מרן הגר״ש על התערבות משרד החינוך בתכנים באופן שלא ניתן להשלים איתו, אבל יש גם את השוני המהותי בהבדלי ההשקפה ותפיסת העולם החרדי – תורני בין הפלגים. את הדוגמה הקלאסית הם אומרים ניתן לשים לב בסוגיית גיוס בני ישיבות; ׳אם עד לפני שלוש שנים הייתה דיעה הרווחת אצל בני התורה כי הממסד הצבאי לא שייך אלינו וכי הוא אינו מוסד שמהווה תחליף כלשהו גם לחלשים בבתי המדרש, הרי שהתפיסה הזו השתנתה בשנים האחרונות בפלגים מסוימים בציבור.
מרן הגר״ש אוירבך סימן את חינוך הילדים כיעד למאבק והקמת גדרים למניעת הרפורמות כבר תקופה ארוכה. בדבריו בכנס היסוד לתלמוד התורה ׳תפארת יעקב׳ בבני ברק התבטא הגר״ש על בעיית התכנים בתלמודי התורה ואמר כי ׳זה פיקוח נפש לכל היהדות׳ וכי ׳קיים רוח מכל המקומות להכניס שינויים, ככה נותנים יותר כסף׳.
ובמעמד חנוכת הבית לבית הכנסת הגר״א במודיעין עילית שהתקיים לאחרונה התבטא: בשעה שיש בחינה של ׳מתישין כוחם של מעלה׳, כשפוגעים בכל מה שנשאר לנו, תלמודי תורה, תינוקות של בית רבן בני ישראל ובנות ישראל, כמה דם וכמה דמעות השקיעו עד שהקימו את זה, במצבים הכי קשים במצבים של הסתר והסתר, כשיש מצב ח"ו שמתרופף וכשקמים מהרסייך ומחריבייך ממך ופוגעים ח"ו בקדושה שנשאר לנו, במשכונות שניתנו לנו, תינוקות של בית רבן, ובתוכם רוצים להכניס דברים זרים ומוזרים, מה שתמיד היה עם שמירה על אלו שאין בהם חטא, ובזהירות מכל משמר. ובאים אחים טועים מבית ומחוץ, פה אנחנו צריכים להמשיך ולהחזיק בתינו בעוז לאלוקים.
אוירבך 3 אוירבך 2 אוירבך

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נפלא!!!!!!!!!
    בהצלחה!!!!
    רק צאו מתוכנו……….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב