'הפלג' נפרד: מקים סמינר בבני ברק

לאחר הסערה בסמינר 'מאיר' בבני ברק במינויה של הרבנית בורנשטיין למנהלת הסמינר לאחר שהרב שמואל מאיר נחלש וחדל מלתפקד, כעת ב'פלג הירושלמי' מקימים סמינר חדש. {מסע ההתנתקות}

לאחר הסערה בסמינר 'מאיר' בבני ברק במינויה של הרבנית בורנשטיין למנהלת הסמינר לאחר שהרב שמואל מאיר נחלש וחדל מלתפקד, כעת ב'פלג הירושלמי' מקימים סמינר חדש.

הסמינר, ייקרא בשם "אוהל רחל" לזכרה של הרבנית רחל אוירבך ע"ה אשת חבר לגאון רבי שמואל אוירבך ראש ישיבת 'מעלות התורה' ומנהיג קבוצת 'בני תורה'. כאשר בראש צוות המחנכות תעמוד הגברת מרים אייזנטל בתו של ראש ישיבת 'גרודנא' הגרד"צ קרלנשטיין זצ"ל.

הבוקר בעיתון 'הפלס' מתפרסמת מודעה על אפשרות להירשם לסמינר לקראת שנת הלימודים הבאה. בתחילה גורמים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' להם יש קירבה משפחתית לרב שמואל מאיר פעלו למנות את גב' חנה אריאל למנהלת סמינר 'מאיר' אך המינוי כשל.

במשך השנים הממסד החרדי-ליטאי המזוהה עם הגראי"ל שטיינמן, הגר"ח קנייבסקי ואתם מרבית מגדולי ישראל סירבו להכיר בקבוצתו של הגר"ש אויערבך ואף הדירו אותם ממוקדי הכוח החרדיים. בעבר הוקמה 'הועדה למען כבוד רבותינו' על מנת למפות ישיבות וסמינרים שרבניה מזוהים עם 'הפלג הירושלמי'.

בתקופה האחרונה החלו במחנה הרב אוירבך להיפרד ולהקים מוסדות עצמאיים, בשלב הראשון הכריזו על הקמת תלמוד תורה חדש בעיר בני ברק. לאחר מכן הוקמו ישיבה קטנה בירושלים וסמינר במודיעין עילית.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חמוד לראות כאן ובאתרים אחרים, את כל מברכי ה'ברוך שפטרנו', אנשי כת ה'היפרד נא'. אני מוכרח לציין שלדעתי אנשים אלו חייבים להתאזר במידה עצומה של נאיביות מהסוג הגרוע. הרי כולם יודעים אלו מלחמות מנהלים הסמינרים על בחורה איכותית ממשפחה של עמילי תורה ומסתפקים במועט. במקרה של 'בני תורה', למרות שאחוז 'בני התורה' מתוך כלל הציבור הליטאי עומד ה-20-25%, הרי שבתוך הציבור האיכותי וה'חשוב' כפי שמגדירים אותו, הם מונים לפחות 35-40%. החשבון פשוט. כל בעלי האייפונים ומנפיקי התארים למיניהם וכמובן נשות ההייטק והחרדקים, שייכים רק לצד אחד. הצד של 'רוב מנין ובנין'. מה שנותר למצביעי 'עץ', זה סולת נקיה, בלי כל הטינופת מהסוג שהוזכר. עכשיו בואו נראה, איך כל הסמינרים בבני ברק מוותרים בהינף יד על כמות כה גדולה של בנות טובות.
    אז, לצעוק 'היפרד נא' (וגם קצת להעליב ולהציק) זה נחמד וקל. היישום של השיטה בשטח, הרבה יותר קשה.

    יוסי |
    הגב