הפלוגה החרדית זועמת: הורידו לנו את חופשת השחרור

חיילים בפלוגת בני הישיבות (ביני"שים) של גדוד גרניט של חטיבת הנח"ל, שמוצבים כעת בחרמון, זועמים על מפקדיהם שהחליטו שלא יקבלו חופשת שחרור. הזעם גבר כשהתברר שפלוגה באותו גדוד, של חיילים שאינם בני ישיבות, כן תקבל את ימי החופש המיוחלים.

לטענת החיילים, שאמורים להשתחרר בקרוב, שלשום הם כונסו וקיבלו את הבשורה, שהכעיסה אותם מאוד. "מחלקתנו מונה עשרות חיילים שהגיעו מבתים דתיים וחרדיים, ובחרו להתגייס לשירות קרבי על אף הקשיים הכרוכים בשירות זה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד החיילים. "לפני כשבוע התבשרנו שאכן נקבל חופשת שחרור בת 18 ימים, אך לאחרונה הודיעו לנו שבוטלה חופשת השחרור שלנו לגמרי".

בקרב החיילים שוררת תחושה של אפליה. "אנו מרגישים מופלים לרעה, כיוון שמחלקות אחרות בגדוד כן מקבלות חופשת שחרור, ואף ארוכה מהרגיל", אמר אחד מהם. החיילים ציינו כי מדיניות זו, שלטענתם מפלה לרעה קבוצת מתגייסים ייחודית ומצומצמת, תביא לכך שבעתיד הקרוב תרד המוטיבציה לנערים העתידים להתגייס למסלול זה.
מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מסלול שירותם של חיילים במסלול ההסדר מורכב משירות צבאי ושירות ללא תשלום הכולל לימודים בישיבה. לאור העובדה שחיילים במסלול זה אינם משתחררים מצה"ל בסוף תקופת השירות הצבאי, הם אינם זכאים לחופשה לצורך התארגנות לקראת שחרור".

לחיילי הפלוגה הוסבר כי ההחלטה התקבלה בעקבות אילוצים של סדרי כוחות, ולא בגלל המסלול אליו הם משתייכים. יש לציין כי חיילי בני ישיבות בים כן זוכים לחופשת שחרור, אך הדבר נתון להחלטת מפקדיהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.