ה"פליטה" של גפני: "הפלס" תוקף הבוקר בחריפות

אחרי שקרא לראש עיריית פ"ת "לפגוע בעץ", עיתון הפלס תוקף הבוקר בחריפות את משה גפני: "לראשונה בהסטוריה עומד חבר כנסת העומד בראשות סיעה חרדית וקורא בגלוי להפלות ציבור חרדי מוגדר, מתוך שנאה מתפרצת שמבקשת לפגוע בציבור בני התורה"

מאמר חריף הבוקר ב'הפלס' תוקף את ח"כ משה גפני שתועד בשבוע שעבר כאומר לראש העיר פתח תקוה, רמי גרינברג, כי אם הוא רוצה לפגוע בחרדים – "שיפגע בעץ".

"עוד לא היה תקדים לכך שנציג חרדי מנסה לשסות את המערכת הפוליטית ואת המנגנון השלטוני נגד ציבור חרדי מוגדר, רק בשל עימות פנימי ויריבות פוליטית של מפלגתו", נכתב ב'הפלס'. "כאשר יו"ר מפלגה חרדית מזכיר תופעה פסולה בתכלית שניכרה בעבר בקרב גורמים פוליטיים חילוניים, תופעה של 'יצר הרע לפגוע בחרדים', עליו להוקיע מיידית כל שאיפה מסוג זה, ולא להצהיר בפומבי כי הוא יכול להסכים עם מגמה שלילית ומגונה שכזו, ובלבד שהמערכת הפוליטית הכללית תממש זאת על ציבור גדול ואיכותי של בני תורה הצועדים לאורם של גדולי הדור זצוק"ל ויבדל"א ודבקים בעקרונותיהם".

"מדובר בציבור חרדי גדול וחשוב שזכותו וחובתו המלאה, ככל ציבור אחר, לצעוד ע"פ דעת רבותיו גדולי התורה, וכל נסיון להטיל עליו דה-לגיטימציה, בפרט תוך שיסוי אישים במערכת הפוליטית הכללית, מהווה פריצת גדר מחרידה וירידה לשפל המדרגה".

מאגודת 'עת לעשות', שהוקמה לאחרונה ע"י הפלג הירושלמי כדי להיאבק נגד נסיונות רדיפה והתנכלות המכוונים נגד ציבור הפלג, נמסר כי ראשי האגודה רואים בחומרה רבה את דבריו של ח"כ גפני: "זו הפרה בסיסית של נורמות ציבוריות אלמנטריות. לאחר שח"כ גפני הודיע רשמית כי הוא דוגל בהתנכלות לציבור בני התורה, יש לבדוק היטב האם לא ניצל בשנים הללו את תפקידו רב ההשפעה כיו"ר ועדת הכספים כדי לפגוע בציבור חרדי שהוא חש כלפיו עויינות ושנאה עיוורת, והאם לא הנחיל מסר ארסי זה לגופים מימסדיים שונים התלויים בהחלטות ועדת הכספים".

עוד נמסר, כי במחלקה המשפטית של 'עת לעשות' הוחל בבדיקה מקצועית עם יועציה המשפטיים של האגודה כיצד לפעול בענין זה ובאלו צעדים ניתן לנקוט נגד חה"כ גפני בעקבות דבריו המחפירים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "הפלס" תוקף הבוקר בחריפות את הכופר גפני שר"י

    "הפלס" תוקף הבוקר בחריפות את הכופר גפני שר"י

    "הפלס" תוקף הבוקר בחריפות את הכופר גפני שר"י |
    הגב