הפלסטינים הציתו כלי הנדסי של צה"ל; צה"ל תקף בעזה

פלסטינים חצו את הגדר והציתו כלי הנדסי של צה"ל. בתגובה על חציית הגדר וגרימת הנזק, מטוסי צה"ל תקפו מטרות של חמאס במחנה אימונים ברפיח שבדרום הרצועה

הלילה, תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב, מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס במחנה אימונים ברפיח בדרום רצועת עזה, כך נמסר מדובר צה"ל.

התקיפה בעזה היא תגובה על חצייה של ארבעה פלשתינים לגדר המערכת וגרימת נזק לציוד הנדסי של צה"ל שהינו חלק מהעבודה על המכשול המוקם בגבול הרצועה.

הפלשתינים התקרבו לכלים ההנדסיים, אך ברחו מהמקום לאחר שכוחות צה"ל באזור הבחינו בהם והתקרבו לעברם. כניסתם לאזור תועדה ושודרה בתקשורת.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון לפגוע בתשתיות ביטחוניות ובגדר הביטחון וכן כל הפרה של הריבונות הישראלית מעל ומתחת לקרקע. האירוע שהתרחש, שבו זוהתה פגיעה בגדר הביטחון וניסיון להצתת כלי רכב הנדסי, הינו אירוע חמור נוסף ברצף אירועים במרחב הגדר".

לפי הודעת דובר צה"ל, "ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי לנעשה ברצועה וממנה. צה"ל מזהיר מפני אירועים בהם אזרחים נקראים ל'הפגנות' שמשמשות כיסוי לפגיעה בתשתיות ביטחוניות ולניסיון פגיעה באזרחי ישראל או בחיילי צה"ל. נמשיך להגיב ביד קשה לכל ניסיון מסוג זה".

בתוך כך, בניגוד להערכות כי עשרות אלפים צפויים להשתתף בהפגנות בסוף השבוע ברצועה, במסגרת ההיערכות ל"צעדת השיבה" שתיערך ב"יום הנכבה" באמצע מאי, רק מאות בודדות של מפגינים השתתפו בעצרות ובצעדות שנערכו בסוף השבוע בערים הפלשתיניות בגדה וברצועת עזה.

על פי דיווחים של גורמי בריאות פלשתינים, כ-15 מפגינים פלשתינים נפגעו באורח קל בהפרות סדר בגדה וברצועה. מפגין אחד בעזה נפגע באורח קשה מירי של אש חיה, כך לטענת הפלשתינים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.