"נפדה אותך שאהיד": הלווית מחבל הגרזן (וידאו)

גופת המחבל שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה בשכונת מלכי ישראל בירושלים בו נרצח הרב ישעיהו קרישבסקי הוחזרה לפלסטינים שחגגו וקראו קריאות בגנות היהודים, השר ארדן הורה להפסיק לשחרר את גופות המחבלים. { "בחסות בג"ץ" }

ישראל החזירה לפלסטינים את גופתו של המחבל עלאא אבו ג'מאל, שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה בשכונת מלכי ישראל בירושלים בו נרצח הרב ישעיהו קרישבסקי ונפצעו שלושה נוספים.

במהלך ההלוויה, הפלסטינים קראו "לרצוח את היהודים" והשמיעו קריאות עידוד לטרור.

צפו בהלווית המחבל באדיבות רשת

בעקבות פרסום הדברים באתר וינט הורה השר ארדן להפסיק את החזרת גופות המחבלים, ״נחשפתי כעת לתמונות המקוממות מההלוויה הלילה במזרח ירושלים שבה הופרו תנאי המשטרה וההתחייבויות של משפחת המחבל, ונערכה הלוויה מרובת משתתפים עם קריאות להסתה ותמיכה בטרור", כותב ארדן בפייסבוק.

לטענת ארדן, "משפחות המחבלים שיקרו לבג״צ לאחר שהתחייבו לעמוד בדרישות המשטרה וחבל שבג״צ האמין להן ולחץ על המשטרה למסור את הגופות עד הרמדאן".

מחבל

בעקבות כך הורה השר ארדן  למשטרה לעצור את החזרת גופות המחבלים. "אני מקווה שבג״צ ייחשף גם כן לתמונות ההסתה שאסור שייקרו בשום מקום ובטח לא בירושלים בירת ישראל.״.

בג"ץ קבע בשעתו  כי גופות מחבלים ממזרח ירושלים שביצעו פיגועים וחוסלו יוחזרו למשפחותיהם, בניגוד לעמדתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן, הודיע היום (שלישי) ארדן כי הנחה את המשטרה לעצור את החזרת הגופות. הודעתו של ארדן הגיעה לאחר שפורסמו תמונות מהלווייתו ההמונית של אחד המחבלים שלטענת ארדן הפרה את הוראות המשטרה והתחייבות המשפחות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.