בקבוק תבערה על בית כנסת בשפרעם, מסגד הוצת ליד רמאללה

שתי תקריות חמורות הלילה: בקבוק תבערה הושלך לעבר בית כנסת בשפרעם. אש פרצה הלילה במסגד בכפר מרייר שליד רמאללה, נזק רב נגרם למבנה. הפלסטינים מאשימים את המתנחלים בהצתה. אנשי כוחות הביטחון שהגיעו למקום כדי לחקור את הטענות נבלמו בשל הפרות סדר שפרצו באזור

מלחמת דת: המהומות גולשות למחוזות דתיים: בקבוק תבערה הושלך הלילה על בית הכנסת העתיק בשפרעם. הבקבוק התלקח ולמקום נגרם נזק קל. לא היו נפגעים. משטרת שפרעם פתחה בחקירת המקרה.

בנוסף, אש פרצה במסגד ליד רמאללה הלילה וחלקים גדולים ממנו נשרפו. התקרית אירעה בכפר מרייר, שנמצא באזור שבו קיימת מתיחות קבועה בין פלסטינים למתנחלים. כוחות המינהל האזרחי בודקים אם מדובר בהצתה שלה רקע לאומני. ממחוז ש"י נמסר שהמקום טרם נבדק בגלל הפרות סדר במקום.

השריפה הייתה בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר, נזק רב נגרם לקומה הראשונה והשנייה.

כאמור, כוחות הביטחון שהיו בדרכם למקום כדי לחקור את האירוע – נבלמו בשל הפרות סדר מצד תושבי האזור.

האירוע הלילה מתווסף לשורה של אירועי תג מחיר בתקופה האחרונה על רקע ההידרדרות הביטחונית בארץ. אתמול התגלו בשכונת בית צפאפא שבדרום ירושלים כתובת נאצה ונוקבו צמיגים של חמישה כלי רכב. על המדרכה בסמוך רוססה כתובת: "אין רכבים אין ערבים".

לפני כחודש אלמונים הציתו מסגד בכפר עקרבא וריססו במקום כתובת בעברית: "תג מחיר, תפוח זה כהנא". המסגד נשרף באופן חלקי. לא היו נפגעים.

המשטרה פתחה בחקירת האירועים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.