'הפלס' במתקפה חריפה על גפני: "נוטש את החרדים הישנים לטובת 'יש עתיד'"

במאמר חריף ומושחז במיוחד משתלח סופר הפלס בחבר הכנסת משה גפני, שלטענתו, מאז התמנה לשלוחא דרבנן ועד עתה, הוא מעדיף לשלב כוחות עם יש עתיד שמשבחים אותו ללא הרף על החוקים המתירניים לטובת ציבור החרדים העובדים.

במאמר חריף ומושחז במיוחד משתלח סופר הפלס בחבר הכנסת משה גפני, שלטענתו, מאז התמנה לשלוחא דרבנן ועד עתה, הוא מעדיף לשלב כוחות עם יש עתיד שמשבחים אותו ללא הרף על החוקים המתירניים לטובת ציבור החרדים העובדים.

בהפלס הביאו לדוגמה, דיווח על משבר קואליציוני שנמנע ברגע האחרון לאחר ששרת המשפטים הבינה כי הקואליציה בסכנה אם תידחה הקריאה הטרומית לחקיקת חוק עידוד שילוב חרדים במשרדי הממשלה.

בהפלס תקפו את גפני על כך וכאבו על התופעה שגילתה את השפעתו המזיקה של החיידק הפוליטי ההרסני. "חיידק שהביא יהודי יקר וחרוץ שבתחילת דרכו עוד רשם היסטוריה מזהירה כשליח נאמן לדרך משלחיו, ואשר נאלץ בצוק העיתים להמיר את עקרונותיו הנכבדים כדי לקושש מאגרי מצביעים נטולי ערכים. מצביעים שנועדו להחליף את גרעין המצביעים המסורתי שלא מוכן לאבד את דרכו ועקרונותיו".

בהפלס תקפו אף את גפני  לנוכח המשבר היחיד שהתחולל מכיוונו בקואליציה שלא הופרעה כשהורתה על חילולי השבת, על הפגיעה בעולם התורה או על נתינת לגיטימציה לרפורמים. שמענו כי האיש יצא מהכלים בראיון תקשורתי והביע זעמו השפוך על מי שכותב שהוא כביכול עושה רק רע כל היום".

בהפלס מזכירים  כי גפני איים שעל החוק הזה "תתפוצץ הקואליציה". אותה קואליציה אשר גם אחר חילולי השבת הסיטונאיים הבהיר אותו דובר כי היא הכי טובה לחרדים ואסור לפגוע בה.

'יש עתיד' הודיעה בחדווה גלויה על הירתמותה לקידום החוק הרשום על שמך. חוק התואם להפליא את האג'נדה הגלויה של יאיר לפיד עוד בימים בהם הושמץ בפיך כמי שמטרתו היחידה ב"הטבות לחרדים" הינה ברצון לחלן אותנו.

בהמשך המאמר תוקף הפלס, "בוודאי שמעת גם את נאומו של ח"כ אלעזר שטרן מ'יש עתיד' בעת הדיון בכנסת על החוק אותו הצלחת להעביר. כאן, בדפים השמורים והמסוננים שנועדו להיקרא על ידי בני תורה וחושבי שמו, אסור להזכיר את דבריו הכפרניים והמחוצפים. אבל אתה הרי שמעת את הטון מדושן העונג. אותו טון שקורא השכם והערב לחרף ולגדף את עושי רצונו של מקום ולמעלה מכך רח"ל, קם כעת לשבח ולפאר את מעשי ידיך ולחזק את ידיך במשימה הלאומית לשילוב חרדים.

אז באמת לא צריך לקחת ללב את דברי הביקורת. אלו בסך הכל כמה חרדים ישנים שאבד עליהם הכלח. הם שקועים להם בעבר, ולא מבינים כי לאג'נדה החדשה – יש עתיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.